Facebook Google+ Twitter

W Mrągowie stawiają na jakość

W Olsztynie wręczono Warmińsko - Mazurskie Nagrody Jakości. W kategorii organizacji edukacyjnej wyróżnienie, tak jak rok temu, otrzymał Zespół Szkół nr 2.

logo konkursu / Fot. logo konkursuW tym konkursie walka toczy się w kategoriach: Mikroprzedsiębiorstwa, Przedsiębiorstwa, Organizacje publiczne i Organizacje edukacyjne.

Mrągowski Zespół Szkół nr 2 jako jedyny w powiecie zdecydował się na kontrolę ze strony ekspertów. Ci zdecydowali o wyróżnieniu placówki. Pod uwagę brane były: sposób zarządzania szkołą, kreowana polityka i strategia, satysfakcja pracowników, uczniów i rodziców oraz wpływ szkoły na otoczenie.

- Zespół Szkół to szkoła, w której możesz zdobyć zawód lub przygotować się do studiów. Dzięki szerokiej ofercie kształcenia każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zapewniamy fachową pomoc w uczeniu, dobrą bazę dydaktyczną, koła zainteresowań oraz udział w konkursach i olimpiadach - mówi dyrektorka Urszula Kuchcińska.

Jest koordynatorką działań, zmierzających do poprawy jakości, a jej współpracownikami były: Iwona Dołżycka, Małgorzata Rogińska, Joanna Mazurowska, Janina Siekierska i Danuta Grabarek.

Szkoła posiada świetnie wyszkoloną kadrę, która na bieżąco współpracuje z uczniami i rodzicami. Pedagodzy posiadają też uprawnienia egzaminatorów egzaminu maturalnego i zawodowego.

- Młodzież na egzaminach osiąga wysoką punktację z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. W szkole funkcjonuje dobrze wyposażone komputerowe centrum multimedialne - mówi historyczka, Magdalena Lewkowicz.

Wyróżniona szkoła już rozpoczęła przygotowania do kolejnego konkursu. Na horyzoncie są przyszłoroczne obchody partnerstwa Mrągowa - Grünberg. Szkoła chce rozwijać prowadzony wolontariat i na bieżąco współpracować z lokalną społecznością.

- Liczymy na to, że uda nam się zostać laureatem i że kiedyś otrzymamy tytuł Ogólnopolskiej Nagrody Jakości - mówi dyrektorka Urszula Kuchcińska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.