Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25599 miejsce

W muzyce coraz częściej brakuje sensu, a dźwięk podbija umysły

Muzyka, którą słyszymy w radiach, to najczęściej napchane, bogato urozmaicone dźwięki z powtarzającymi się słowami. Dlaczego tak jest? Odpowie nam członek grupy EarthQuakerz z Gdyni.

Coraz częściej w radiu słuchamy banalnych piosenek. Jest to tak zwana komercja, przez którą twórca utworu stara się podbić umysł słuchacza, kładając większy nacisk na dźwięk niż na słowa.

Wschodzący DJ z grupy Earthquakerz, Łukasz R., który od dziecka interesuje się muzyką i jest prezenterem muzycznym w wielu sopockich klubach, stanowczo stwierdza w krótkim wywiadzie z nami: "Jeżeli chcesz zrobić dobry utwór to skup się na jego kompozycji... Dodaj dużo urozmaiconych dźwięków, różnego rodzaju basy i dopiero potem pomyśl nad słowami, a Twój kawałek odniesie ogromny sukces. Ludzie lubią dobry bass, więc jako DJ-e staramy się spełniać ich oczekiwania i wydusić z nich ostatnie poty przy naszym bansującym stylu. Nam chodzi o dobrą zabawę, więc gramy to, przy czym ludzie bawią się najlepiej".

Tak często odchodzi się od znaczenia piosenki, a przecież kiedyś od tego zależała "waga" utworu.

Najlepszym przykładem są takie utwory, jak
Riva Starr feat. Noze - I was drunk czy choćby Yolanda Be Cool & DCUP - We No Speak Americano, które przecież dobrze znamy.

Duża szkoda, że autorzy utworów zapominają o tak ważnym elemencie, jak znaczenie i wartość słów. Miejmy nadzieję, że twórcy pójdą po rozum do głowy i zauważą, że nie pieniądze, a sens utworu się liczy. Rozumiem, że chcą zarobić, lecz powinni zauważyć, do czego sprowadzają muzykę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.