Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10857 miejsce

„W muzyce nie można się ograniczać” – wywiad z zespołem Czougi

Zespół Czougi wystąpił na festiwalu Śliwka Fest w Chmielnikach w 3. przeglądzie muzycznym i zagrał bardzo dobry koncert. Tego dnia gwiazdą wieczoru był zespół Acid Drinkers.

 / Fot. Fot. Marek WiśniewskiZespół Czougi to grupa bardzo sympatycznych młodych ludzi z Koronowa, którzy razem tworzą swoją muzykę i stawiają swoje pierwsze kroki na scenie muzycznej. Występ na festiwalu w Chmielnikach Śliwka Fest 2013 pokazał, że są oni w stanie nie tylko zagrać bardzo dobry koncert w konkursie muzycznym, ale też nie boją się występować przed znanym zespołem. Po ich koncercie udało się chwilę porozmawiać o ich zespole, inspiracjach i dwudniowym festiwalu zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania Trzy Doliny.

Marek Wiśniewski: Opowiedzcie coś o zespole, skąd jesteście i co gracie.

Jagoda Przybyłek: Jesteśmy zespołem Czougi  / Fot. Fot. Marek Wiśniewskii przyjechaliśmy z Koronowa. Każdy z nas jest jakby zupełnie z innej bajki. Natłok codziennych obowiązków czasami nie sprzyja planowaniu wspólnych prób, czasem brakuje weny lub motywacji, jednak tym co nas łączy jest oczywiście miłość do muzyki i właśnie to jest głównym czynnikiem wpływającym na to, że staramy się razem wytrzymać i stworzyć coś fajnego.

Łukasz Duziak: Lubię tworzyć własną muzykę z ludźmi, z którymi mam dobry kontakt nie tylko na sali prób gdzie ciężko pracujemy, ale również po za nimi. Nie gram dla sławy ani dla pieniędzy. Tworzę wraz z czougistami własną muzykę bo dużo fajniej jest dać część siebie w utworze niż wsłuchiwać się w czyjeś piosenki i odnajdywać tam siebie. Nie chciałbym by ludzie przychodzili nas tylko posłuchać. Mam nadzieję, że dotrzemy do takiego grona, które będzie się bawić razem z nami.

 / Fot. Fot. Marek WiśniewskiKamil "Starki" Starikiewicz: Nasze przesłanie jest proste, chcemy pokazać, że w muzyce nie można się ograniczać. Cieszę się, że możemy grać i śpiewać na co tylko mamy ochotę. Chcielibyśmy dotrzeć do ludzi, którzy szukają czegoś innego w muzyce, może czasami trochę utożsamiając się z nią, śmiejąc się przy niej i ogólnie dobrze się bawiąc.

Marek: Gdzie szukacie inspiracji i czy słuchacie podobnej muzyki?

Kamil: Do tworzenia nakręcają mnie zwariowane zespoły, które tworzą niecodzienną muzykę i bawią się tym. Inspirujemy się własnymi improwizacjami, które jak uważamy wychodzą nam lepiej niż nasze piosenki.

Łukasz: Osobiście nie inspiruję się żadną kapelą czy rodzajem muzyki. Pomysły na utwory biorą się często ze zwykłej improwizacji i zabawy muzyką gdy się rozgrywamy.

Marek: Kto u Was pisze teksty?

Jagoda: Autorem większości naszych tekstów, które moim zdaniem są bardzo dobre, jest Starki. Mojego autorstwa jest tylko jeden, do którego napisania zostałam niemalże przymuszona i na chwilę obecną, bardzo się z tego cieszę. Pisząc go, starałam się stworzyć tekst bliski moim ówczesnym odczuciom.

Marek: Na zakończenie powiedzcie, co myślicie o festiwalu Śliwka Fest 2013 i jak Wam się grało na scenie w Chmielnikach koło Bydgoszczy?

Jagoda: Śliwka Fest to fantastyczna sprawa!  / Fot. Fot. Marek WiśniewskiJest to okazja dla wielu utalentowanych muzyków, którzy swoją pasją i pracą chcą podzielić się z innymi. Cieszę się, że mogłam być częścią tego wielkiego wydarzenia i mam nadzieję, że będzie organizowanych jeszcze więcej takich imprez!

Lukasz: Festiwal Śliwka Fest jest to świetnie spędzony czas z ludźmi równie zakręconymi jak ja. Daje dużą mobilizacje do dalszej pracy. Fajne jest to, że oprócz przeglądu, który jest dobrze zorganizowany są to dwa dni szalonej muzy.

Kamil: Festiwale pokroju „Śliwka Fest” są potrzebne w Polsce, młode zespoły nie tylko otrzymają tytuł zdobywcy 1 miejsca ale też nagrody za 3 pierwsze miejsca i coś z czym się nie spotkałem na przeglądach w Polsce, każdy dostaje nagrodę pocieszenia. Zespoły mają szanse zagrać na profesjonalnej scenie i nagłośnieniu, co ważne w plenerze i zawsze przed gwiazdą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.