Facebook Google+ Twitter

W najbliższy weekend odbędzie się rajd lotniczy po lotniskach Warmii i Mazur

W najbliższy długi weekend (24-26 czerwca) odbędzie się Międzynarodowy Rajd po lotniskach Warmii i Mazur. Impreza ma na celu promocję turystyki lotniczej oraz kampanii Mazury Cud Natury.

 / Fot. www.lotniskoketrzyn.plKilkadziesiąt małych samolotów weźmie udział w kolejnej edycji rajdu lotniczego. Rajdowicze odwiedzą lotniska i lądowiska, znajdujące się na Warmii i Mazurach. Trasa nawigacyjna obejmuje m.in.: Olsztyn-Dajtki, Elbląg, Gryźliny, Szymany, Kikity, Babięta, Rostki oraz Mazury Residence/k. Giżycka. Główną bazą będzie lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Stąd samoloty będę wylatywały na całodzienne rajdy, by późnymi wieczorami powrócić na podkętrzyńskie lotnisko.

Impreza potrwa przez trzy dni (24-26 czerwca). W tym czasie piloci będą musieli wykazać się swoimi umiejętnościami pilotażu, poprzez lądowanie na celność. Rywalizacja sportowa jest tylko częścią bogatego programu przygotowanego przez organizatorów. Kolejną atrakcją, bardziej  / Fot. www.lotniskoketrzyn.pl"przyziemną", będzie spływ kajakowy, rejs statkiem oraz wyścig łódkami po jeziorze w Giżycku.

Mimo, że oficjalnie Rajd rozpocznie się 24 czerwca to pierwsze załogi lotnicze przylecą na lotnisko Wilamowo już 22 czerwca, by skorzystać z bogatej oferty turystycznej Mazur.

 / Fot. www.lotniskoketrzyn.plCelem rajdu jest zapoznanie pilotów z atrakcyjnym regionem Warmii i Mazur, promocja turystyki lotniczej oraz kampanii Mazury Cud Natury.
Organizatorem imprezy jest Aeroklub Krainy Jezior.

Szczegóły znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej imprezy http://www.ttlot.eu/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.