Facebook Google+ Twitter

W najbliższy wtorek rybacy zablokują drogi na Pomorzu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-31 13:57

Rybacy zdecydowali, że 4 listopada od godziny 11 zablokują drogę krajową numer 6 Szczecin - Gdańsk w Redzikowie koło Słupska oraz drogę wojewódzką 216 Reda - Władysławowo.

Były wiceminister gospodarki morskiej Grzegorz Hałubek podkreśla, że tak złej sytuacji w polskim rybołówstwie jeszcze nie było. W tym półroczu obowiązuje zakaz połowu dorszy, który jest głównym źródłem utrzymania rybaków. Grzegorz Hałubek zapowiedział, że polscy rybacy będą domagać się zrewidowania polityki europejskiej w tej sprawie. Wiceprezes Związku Rybaków Polskich, Andrzej Tyszkiewicz podkreśla, że cierpliwość armatorów wyczerpała się, stąd zapowiedź blokad dróg.

Komisja Europejska zgodziła się na zwiększenie limitów połowowych na dorsze w przyszłym roku o 15 procent. Nie zwalnia to jednak polskich rybaków z kary nałożonej przed kilkoma miesiącami. W związku z przekroczeniem w zeszłym roku tak zwanych kwot połowowych, nasi rybacy mają przez 4 lata zmniejszony limit połowów. Zgoda na zwiększenie połowów w przyszłym roku spowoduje, że praktycznie rybacy nie odczują tej kary.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.