Facebook Google+ Twitter

W nawiązaniu do "Czy zawsze musimy żałować po niewczasie?"

Naprawę Rzeczypospolitej zacznijmy od samych siebie, od swojego otoczenia i piętnujmy, wytykajmy, uwidaczniajmy - zaniedbania, bylejakość, zauważone zagrożenia. Tak! Tak! Wiem. To niewdzięczna robota. Ale bez tego zawsze będziemy żałować.

Powiem na samym początku: Zabierzmy się za naprawę Rzeczypospolitej. Zacznijmy od samych siebie, od swojego otoczenia i piętnujmy, wytykajmy, uwidaczniajmy - zaniedbania, bylejakość, zauważone zagrożenia. Tak! Tak! Wiem. To niewdzięczna robota. Ale bez tego zawsze będziemy "Żałować po niewczasie". Pod moim tekstem o przedmiotowym żałowaniu Grzegorz Wink napisał: "Do Piotr Wierzbicki - przeciętni ludzie nie są "zaślepieni mamoną", tylko po prostu zajęci głównie swoimi sprawami. Działają automatycznie, a na innych zwracają w dość ograniczonym stopniu uwagę."

Ta opinia jest wielce wymowna. Zawiera całą - niemal - prawdę o naszych postawach obywatelskich. Wynika z niej, że nas - zwykłych Polaków - obchodzą wyłącznie nasze sprawy. Sprawy które mają związek z naszą osobą. Na wszystko inne, nie zwracamy uwagi. Wszystko inne nas nie obchodzi. Wychodzi na to,że jesteśmy wyznawcami teorii: Niech się wali, niech się pali /
Byleby, my od tego byli, jak najdali.

Niestety! Wyznając taką teorię daleko nie zajedziemy. - niedomknięte drzwi, nawet lekki podmuch otworzy. Dlatego musimy wszystkie sprawy dokładnie domykać. A zauważone "niedomknięcia" bezwzględnie wytykać. I takim zachowaniem gorszyć się nie powinniśmy, dlatego, że poprzez nie, od złego się ustrzegliśmy.

Czwartego marca, na W24 zamieszczono moją galerię "Ulice prawobrzeżnego Szczecina na zdjęciach". - Nic by w tym dziwnego nie było. Ale? No właśnie! Sami zobaczcie iluż to z naszych DO poubolewało nad tymi przedsiębiorcami, których firmy - z tego co się orientuję - rodzinne są rozlokowane wzdłuż obu ulic - Kalenickiej i Olszynki Grochowskiej. Czy nikt nie może sobie wyobrazić uciążliwości takiej nawierzchni dla tych firm? Czy po prostu jest wyznawcą powyższej teorii - nas to nie dotyczy?

Ulica Dąbska, z której zjazd jest pokazany na zdjęciach, była w ubiegłym roku poddana gruntownemu remontowi, w związku z modernizacją ul. Struga. Czy nie można było - mając sprzęt na miejscu - położyć takiego dywaniku asfaltowego, jak na Piskorskiego? Przecież ci przedsiębiorcy od długich lat płacą podatki, tak dochodowe, jak i od nieruchomości - Gdzie one się podziewają?

Ale cóż to nas obchodzi? Poczekajmy. Może któregoś dnia karetce pogotowia ratunkowego na zjeździe z Dąbskiej urwie się koło i nie zdąży na czas. Przy okazji zemrze się jakiemuś Szczecinianinowi. Wtedy będziemy żałować po niewczasie - kolejny raz. Póki co tego starego Śledzia nie ma co wspierać, bo on zwolennik PiS-u i do tego moher.

No i jak uważacie - od czego i od kogo należy rozpocząć naprawę Rzeczypospolitej?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Katoliczka
  • Katoliczka
  • 09.05.2012 17:20

@Tadeszu Śledziewski.
Mam dla ciebie materiał do obejrzenia i oczywiście napisz swój bogobojny artykuł .Tylko napisz prawdę i uczciwe po katolicku ,to opisz w swoim artykule .

Film dokumentalny o Tadeuszu Rydzyku - zobacz!
http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz Śledziewski Wczoraj 19:22

Do Grzegorza. Słuchaj Grzesiu. Mnie byłoby trochę głupio upominać się u przedsiębiorców mających swoje firmy przy ulicy bez nawierzchni - tym bardziej, jeśli ja tam firmy nie mam, a nawet tam nie mieszkam. Jedynie tylko tamtędy przejeżdżam. Może moje oczy są jakieś - nietolerancyjne, wrażliwe na wyboiste drogi. Ale czy ta moja wada, jest aż tak drażniąca, żeby mnie za to besztać i życie obrzydzać?

No i tak to właśnie się kończy. Jak nie egoizm to komuś jest "głupio się wtrącać". Jak komuś głupio to trzeba się przełamać i zadziałać. Nie ma nic wstydliwego w obywatelskiej zaangażowanej postawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozalko! Jeśli mnie tak napastujesz, to Ci powiem. Ja przynależę do kościoła Rzymskokatolickiego i do katolickiego kościoła chodzę na msze święte - prawie co niedziela. Mówię prawdę. Wierz mi na słowo.
Pewnie byś chciała mnie zobaczyć jak rzeczywiście wyglądam? Dużo starzej jak na zdjęciu profilowym. A jeszcze starzej się czuję. Mogę Ci jeszcze powiedzieć, że już do niczego takiego - co by Cię zainteresowało - się nie nadaje. Rzeczywiście - jak podejrzewasz zapewne - nadaję się do "klepania" pacierzy. Miej się zdrowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda ze nie słuchacie teraz rozmowy z prof. Waldemarem Chrostowskim, zobaczylibyście, jak mądrze profesor tłumaczył wpływ poszczególnych zachowań na atmosferę społeczną i polityczną nie tylko w Polsce.
I jeszcze proszę adwersarzy. Przestańcie mi wmawiać prowadzenia lobbingu na rzecz PiS-u. Ja nie pamiętam kiedy ostatnio pisałem o działalności PiS-u.
Do Grzegorza. Słuchaj Grzesiu. Mnie byłoby trochę głupio upominać się u przedsiębiorców mających swoje firmy przy ulicy bez nawierzchni - tym bardziej, jeśli ja tam firmy nie mam, a nawet tam nie mieszkam. Jedynie tylko tamtędy przejeżdżam. Może moje oczy są jakieś - nietolerancyjne, wrażliwe na wyboiste drogi. Ale czy ta moja wada, jest aż tak drażniąca, żeby mnie za to besztać i życie obrzydzać?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rozalia ze Szczecina
  • Rozalia ze Szczecina
  • 07.03.2012 19:06

@Tadeusz Śledziewsk .Pochwal się wreszcie do , ktorego kościoła w Szczecinie chodzisz .Dlaczego ciągle skrywasz ta prawdę .No, śmiało .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz
  • Grzegorz
  • 07.03.2012 18:58

@Tadeusz Śledziewski Ty może jesteś już głuchy albo co.Słucham i ja ciągle posłów z PIS , Solidarnej Polski .Ostatnio to był prawdziwy kwiatek do kożucha, senator Stanisław Kogut -oczywiście z PiS .Nie szlo go słuchać bo wygadywał na przykład takie banały ;Tadeusz Rydzyk to jest prawdziwy mąż stanu a Telewizja Trwam jest wyrazicielem samego Pana Boga ,MOŻNA TO ODSZUKAĆ W INTERNECIE .To było jakieś dwa -trzy tygodnie temu .Ciągle są zapraszani gości , którzy walą wroga propagandę .zdarzają się mądrzy ludzi , którzy mówią np.o prawie pracy ale to są wyjątki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz Śledziewski Dzisiaj 17:08
Grzegorzuuuu! Dobrze prawisz. Tyle tylko że społecznie np: Przejazdu kolejowego na Ul. Pomorskiej w Szczecinie Dąbiu, nie pobuduje, asfaltowego dywanika nie położy.

Ale można zebrać podpisy i stworzyć grupę żądającą ich budowy choćby i na Facebooku, nagłośnić sprawę i tak długo męczyć stosowne władze aż wezmą się do roboty.
W Polsce już sporo spraw w ten sposób zostało załatwionych. Nie ma co pokazywać zdjęć na portalu z wiadomościami tylko trzeba zorganizować niezadowolonych tam na miejscu.
W mojej miejscowości społeczny komitet budowy dróg wybudował je na całym osiedlu. W sumie jest ich ładnych kilka kilometrów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na co dzień oglądam Apel Jasnogórski, Wiadomości, Polski Punkt Widzenia i - co prawda nie codziennie - Rozmowy nie dokończone. Dziw nad dziwy! Nie zauważyłem napuszczania Polaków na Polaków. Ulegliście powszechnej indoktrynacji nienawiści do dzieła o. T. Rydzyka. Wywlekacie - niby szpiegowską - działalność Redemptorystów w okresie Księstwa Warszawskiego. Nie sięgam tak daleko. Nie jestem historykiem i nie mam zamiaru zgłębiać zaszłości Redemptorystów, bo mnie interesuje teraźniejszość. Gdyby zaczął sięgać wstecz, to trzeba byłoby zahaczyć zdrady różnych polskich magnatów, których potomkowie, też w dzisiejszej Polsce żyją.
Z tym napuszczaniem to nowy hit propagandowy. Maybach już wyszedł z mody, to przeskoczyliście na szerzenie nienawiści. Wy nie macie wyobrażenia o posiadanej umiejętności, predyspozycji menadżerskich, bo nie macie wyobrażenia ile wymaga umiejętności, talentu, wytrwałości, pracowitości i wiedzy do erygowania wyższej uczelni, prowadzenia badań geologicznych i prowadzenia wierceń geotermalnych. Podgadywacie: Niech klecha pacierzami się zajmie, a nie działalnością gospodarczą. A niby dlaczego? On jest tak jak i każdy z nas Obywatelem Polski. Ma takie same prawa jak każdy z nas. Nie on pierwszy i nie ostatni z księży zajmujących się działalnością gospodarczą, czy też polityczna. Ja mam takie wrażenie, że Jego działalność szkodzi przed wszystkim nieświadomym osobnikom, a przede wszystkim nieprzyjaciołom Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kochający PO
  • kochający PO
  • 07.03.2012 18:15

Do idioty z godz 17:23 Taką agitkę możesz uprawiać w Ruchu Palikota, albo w PO ,rób Lemingom wodę z mózgu o podobnym stopniu rozwoju umysłówego. Masz małpi mózg!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Do @Tadeusz Śledziewski.
  • Do @Tadeusz Śledziewski.
  • 07.03.2012 17:23

@Tadeusz Śledziewski.POWIEDZ NA JAKIEJ ZASADZIE DZIAŁA TELEWIZJA TRWAM I RADIO MARYJA .POWIEDZ DLACZEGO REDEMTORYŚCI BYLI Z POLSKI (konkretnie z Królestwa Warszawskiego)WYGNANI .Odpowiem ,GDYŻ SZPIEGOWALI NA RZECZ PRUS .POWIEDZ DLACZEGO PODJUDZAJĄ POLAKÓW NA POLAKÓW W TYM NAWET NA KATOLIKÓW , A KTÓRZY NIE SA ZWOLENNIKAMI PIS A TM BARDZIEJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO .CZŁOWIEKU CZY TY MYŚLISZ , ZE LUDZIE SA AŻ TAK GŁUPI , ŻE NA TAKIE TWOJE INFANTYLNE PYTANIA DADZĄ ODPOWIEDZ .ODPOWIEDZI MASZ NA CO DZIEŃ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.