Facebook Google+ Twitter

W niedzielę 7 marca ulicami stolicy przejdzie wielka manifestacja

Współautorzy: Mariusz Michalak

7 marca organizacje kobiece wyjdą na ulice Warszawy by wraz ze związkami zawodowymi domagać się poszanowania praw kobiet i pracowników. Manifestacja odbędzie się pod hasłem "Solidarni w kryzysie".

Uczestniczki i uczestnicy krakowskiej "manify" maszerują przez miasto / Fot. PAP/Jacek BednarczykSwój udział w manifestacji zapowiedzieli członkowie Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych, Solidarność '80, kobiety z Tesco i Związek Nauczycielstwa Polskiego.

ZNP popiera walkę o prawa pracownicze kobiet i chce wspierać organizacje kobiece pod hasłami poprawy sytuacji m.in. w edukacji przedszkolnej. ZNP chce także zmian w aktywizacji zawodowej młodych matek i utrzymania na rynku pracy osób powyżej 55. roku życia.

Początek manifestacji zaplanowany jest na godz. 12. Zbiórka przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Jutro przypada setna rocznica ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kobiet, więc organizatorzy spodziewają się tysięcy uczestników. Warto przypomnieć, że w zeszłorocznej manifestacji uczestniczyło około 6 tysięcy osób.

Trasa przemarszu: pl. Defilad - Marszałkowska - Al. Jerozolimskie - Nowy Świat - pl. Trzech Krzyży - Al. Ujazdowskie - Piękna - Wiejska - gmach Sejmu RP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobrze, że w niedzielę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.