Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14583 miejsce

W niedzielę kończy się Jarmark św. Dominika w Gdańsku

Jarmark św. Dominika dobiega końca. W niedzielę, po 3 tygodniach świętowania, kupcy oddadzą klucze do bram miasta.

Jarmark św. Dominika / Fot. Przemysław ŚwiderskiTo już ostatnia okazja, by odwiedzić Jarmark św. Dominika! W niedzielę odbędzie się bowiem ceremonia jego zakończenia. Jak podkreślają przedstawiciele Międzynarodowych Targów Gdańskich, ostatnie dni Jarmarku to świetny czas na zakupy, bo właśnie teraz trafić można na atrakcyjne przeceny i wyprzedaże. - A jest w czym wybierać! Warto odwiedzić stoiska laureatów konkursu na najatrakcyjniejszą ofertę Jarmarku.

Jarmark św. Dominika / Fot. Premysław ŚwiderskiW kategorii produktu rzemieślniczego Grand Prix przyznano firmie Linoryt Jan Szopa, Pracownia ADKA „Ale worek” z Poznania za kolekcję worków i toreb lnianych zdobionych nadrukiem w technice linorytu . Wyróżnienie otrzymała Maria Lisiewicz z Rzeszowa za oryginalne tablice kredowe i magnetyczne w fantazyjnych kształtach oraz firma Many Mornings z Aleksandrowa Łódzkiego za kolekcję szalonych, kolorowych skarpetek. Każda skarpetka w parze jest inna, choć razem tworzą spójną całość. Co więcej, jeśli kupimy jedną parę skarpet, drugą firma przekaże do domów dziecka, bezdomnym i innym potrzebującym osobom- informuje Joanna Czauderna-Szreter z MTG.

Jak podaje Czauderna-Szreter, Grand Prix Jarmarku św. Dominika w kategorii produktu spożywczego powędrowało do Piaggio Mobile Concept z Gdańska za Choco Kebab. -To coś dla miłośników słodkości – biszkoptowa pita wypełniona włoską czekoladą cremino, świeżymi owocami i bitą śmietaną. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała firmy Balsen Sp. z o.o. z Gdańska za ofertę świeżych, konserwowanych i wędzonych jaj przepiórczych. Na stoisku można też skosztować rosołu z przepiórek z makaronem z jaj przepiórczych- mówi Czauderna-Szreter. Przez ostatnie 3 dni nie zabraknie też atrakcji muzycznych.Jarmark św. Dominika / Fot. Przemysław Świderski

W piątek o godz. 21 na Targu Węglowym wystąpi Piotr Zioła, w sobotę Łąki Łan, a w niedzielę na zakończenie: najpierw Paula i Karol (godz. 20) i grupa Voo Voo z Wojciechem Waglewskim na czele (godz. 21.00). Ostatnim akcentem Jarmarku św. Dominika będzie pokaz fajerwerków. - Chwilę wcześniej w czasie ceremonii zakończenia na Długim Targu wypowiedziana zostanie tradycyjna formuła „Jarmark św. Dominika Anno Domini 2016 uważamy za zamknięty” (godz. 16.00, scena przy Zielonej Bramie). Wówczas po raz ostatni usłyszymy hejnał jarmarku, a klucz do bram miasta powróci do rąk gdańskich włodarzy - zapowiada Joanna Czauderna-Szreter.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niestety, coraz częściej widać niechlujstwo Redakcji, a przecież podkreślają się czerwono wszystkie błędy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulację dla "redakcji", która nawet tytułu poprawnie nie potrafi napisać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.