Facebook Google+ Twitter

W niedzielę kulturalnie na Pradze

Warszawska Stara Praga od kilku lat stała się siedzibą artystów, miejscem gdzie jak grzyby po deszczu powstają nowe galerie i kluby. Do tego nowi włodarze tej warszawskiej dzielnicy skutecznie walczą z wizerunkiem miejsca, gdzie jest niebezpiecznie. Potwierdzeniem tej tendencji są startujące w niedzielę IV Praskie Spotkania z Kulturą.

Kapela Praska, pomnik na rogu ul. Kłopotowskiego i Jagiellońskiej, Praga Północ, Warszawa, 1.05.2007. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:POL_Warsaw_kapela_praska.jpg, autor: HiuppoWiceburmistrz Pragi-Północ, Artur Buczyński zapowiada "największą imprezę, jaka miała miejsce na Pradze.". Dodaje, że "W niedzielę 6 września od godz. 12 do 22, ulice Ząbkowska i Brzeska to będzie wielka wielokulturowa przeprawa podwórkowa.".

Na jakie atrakcje mogą liczyć uczestnicy? O godzinie 14 od Ząbkowskiej do Brzeskiej przejdzie Wielokulturowa Parada Karnawałowa w rytmie samby. O 16, 18, 20 na spektakle zaprasza Teatr Klinika Lalek. Muzykę z różnych stron świata będzie można usłyszeć na scenie ulokowanej na Ząbkowskiej: zagrają zespoły bałkańskie, afrykańskie, klezmerskie oraz znana ze współpracy z Voo Voo ukraińska grupa HAYDAMAKY. Na scenie Konesera (ulokowanej w dawnej fabryce wódek) odbędą się warsztaty tańca cygańskiego i żydowskiego. Zagra również podwórkowa Kapela Praska.

Dla miłośników nocnej klubowej zabawy przewidziano afterparty w Koneserze - o 22 zagra Bojana Bo, po 23 dyskoteka z bałkańskimi rytmami.

Zobacz pełny program

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.