Facebook Google+ Twitter

W niedzielę majowa zbiórka krwi w Gdyni

Włącz się do akcji organizowanej przez gdyńskich strażaków. Oddaj krew lub przekaż informację o zbiórce swoim znajomym.

 / Fot. materiały prasowe Strażackiego Klubu HDK w GdyniJuż w najbliższą niedzielę w przy kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny odbędzie się zbiórka krwi zorganizowana przez gdyńskich strażaków. To druga z czterech zaplanowanych w tym roku przez Strażacki Klub Honorowych Krwiodawców akcja zbiórki krwi dla szpitali w Trójmieście. Mieszkańcy Gdyni chętnie włączają się w tego typu inicjatywy:

- W ubiegłym roku podczas czterech poborów zebrano ponad 27 litrów krwi. Dziękujemy wszystkim za dar życia, jakim jest krew, a wolontariuszom za pomoc podczas akcji- mówi Paweł Gil, prezes Strażackiego Klubu HDK.
- Gdynia jest miastem,w którym można przynajmniej kilka razy w roku wziąć udział w takich zbiórkach. Chętnie się w nie włączam, jeśli tylko mam taką możliwość
- mówi Marta Szewczyk- krwiodawca.

Majowa niedzielna zbiórka krwi odbędzie się w godzinach od 10.00 do 13.30. Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat. Jednorazowo pobiera się 450 ml krwi. Samo pobranie trwa około 10 minut i jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Mimo rozwoju medycyny i biotechnologii nie udało się wynaleźć substancji mogącej zastąpić ludzką krew. O to, by jej nie zabrakło musimy zadbać sami.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.