Facebook Google+ Twitter

W niedzielę mistrzowska feta Atlasu Wrocław

Ostatnie spotkanie ekstraligi żużlowej na wrocławskim Stadionie Olimpijskim, będzie okazją do uczczenia zdobycia przez miejscowych zawodników tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Władze klubu przygotowały dla fanów speedwaya mnóstwo atrakcji.

Z tytułem w kieszeni

Żużlowcy Atlasu Wrocław zapewnili sobie tytuł na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek. Jednak dopiero przy okazji meczu ze zdobywcami srebrnego medalu, Złomrexem Włókniarzem Częstochowa, nadszedł właściwy moment na świętowanie sukcesu. Spotkanie dwóch najlepszych drużyn obecnego sezonu zaplanowano w niedzielę 24 września na godzinę 20.00. Znacznie wcześniej, bo już w południe, zawodnicy Atlasu, wraz trenerem i przedstawicielami klubu, spotkają się w Ratuszu z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. O godzinie 13.00 odbędzie się uroczysty obiad, na który zaproszono również sponsorów, wspierających złotą drużynę, oraz przedstawicieli mediów regionalnych i ogólnopolskich. Kompleks Stadionu Olimpijskiego zostanie otwarty dla kibiców na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

Przy święcie o interesach

Wokół głównej areny zmagań odbędzie się rodzinny piknik. Oprócz licznych punktów gastronomicznych, wokół trybun ulokują się sprzedawcy żużlowych pamiątek. O wyjątkowy nastrój zadba DJ DRUM. Fani wrocławskiego Atlasu mają nadzieję, że przy okazji świętowania tytułu, zarząd klubu ogłosi przedłużenie kontraktu z liderem zespołu i najlepszym jeźdźcem tegorocznych rozgrywek ligowych Australijczykiem Jasonem Crumpem (średnia biegowa 2,64 ). Nie wiadomo jeszcze, czy w drużynie pozostaną dwaj kolejni czołowi zawodnicy - Hans Andersen i Jarosław Hampel. Duńczyk, który w tegorocznym sezonie doskonale spisuje się nie tylko w polskiej ekstralidze, ale również w cyklu Grand Prix, w którym obecnie zastępuje sześciokrotnego mistrza świata Tony’ego Rickardssona, kuszony jest przez między innymi przez Polonię Bydgoszcz i ZKŻ Zielona Góra. Hampela natomiast chętnie widziałby w składzie prezes Unii Leszno Józef Dworakowski. Wszystko powinno rozstrzygnąć się w ciągu najbliższych kilku dni, kiedy wiadomo będzie, czy Hampelowi uda się zająć miejsce w pierwszej ósemce Grand Prix, co jest warunkiem startu w tych rozgrywkach w kolejnym sezonie.

Będzie też Tommy Knudsen

Regulamin ekstraligi dopuszcza możliwość startu w jednym klubie maksymalnie dwóch zawodników tego cyklu. Zakończenie spotkania z drużyną częstochowskich lwów planowane jest na godzinę 21:45. Kilka minut później obie ekipy otrzymają pamiątkowe medale za zdobycie drugiego (Złomrex Włóniarz Częstochowa) i pierwszego (Atlas Wrocław) miejsca w rywalizacji ligowej w roku 2006. Po dekoracji zwycięzców zawodnicy i kibice obejrzą atrakcyjny pokaz laserowy i pirotechniczny. Świętowanie zdobycia tytułu Drużynowego Mistrzostwa Polski, który po 11 latach wrócił do Wrocławia, skłoniło organizatorów do zaproszenia członków ekipy, która dominowała na polskich torach w latach 1993-95, przez trzy lata z rzędu zdobywając złote medale.

Na trybunie Stadionu Olimpijskiego zasiądą między innymi Dariusz Śledź, Piotr Baron, Wojciech Załuski, Krzysztof Jankowski, Henryk Piekarski, Krzysztof Zieliński i Waldemar Szuba. Już w piątek do Wrocławia przybył wieloletni lider złotej drużyny Tommy Knudsen. Duńczyk, który na motorze żużlowym siedział ostatnio w roku 1997, zajmuje się obecnie handlem nieruchomościami, a w wolnych chwilach gra w golfa. Późnym wieczorem odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, prezesa klubu Andrzeja Kuchara oraz trenera Marka Cieślaka. Tuż po niej, w specjalnie na tę okazję wybudowanym namiocie, kibice spotkają się zwycięzcami żużlowej ekstraligi w roku 2006. Uroczystości zakończy wspólna zabawa, którą poprowadzą DJ DRUM oraz DJ KENETH wraz z grupą taneczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.