Facebook Google+ Twitter

W niedzielę odbędzie się 31. Maraton Warszawski

4000 śmiałków i 42 kilometry do pokonania. Trasa wiedzie przez Śródmieście, Powiśle i Pragę. Przed nami weekend z Maratonem Warszawskim.

Tegoroczny maraton odbędzie się 26 i 27 września. To już 31. odsłona tej imprezy sportowej.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPW kolejnej już stołecznej edycji najpopularniejszego biegu długodystansowego na świecie wystąpi ponad 4000 tysiące zawodników reprezentujących wszystkie kategorie wiekowe. Oprócz biegaczy z całej Polski do maratonu przygotowują się goście z Etiopii oraz wielu krajów Europy. Trasa biegu wynosząca ponad 42 kilometry obejmie m.in. rejony Śródmieścia, Powiśla oraz praskiej strony Wisły. Kierowcy powinni nastawić się na objazdy.

Dwudniową imprezę rozpocznie w sobotę sztafeta maratońska EKIDEN organizowana jako dodatek do głównego biegu już od 5 lat. Zawodnicy będą się ścigać na długości maratonu ograniczonej jednak do miejskich ulic. Ponadto na Placu Zamkowym stanie miasteczko maratońskie kuszące warszawiaków różnymi atrakcjami. Swoje stoisko prezentować będzie m.in. Narodowe Centrum Sportu z makietą Stadionu Narodowego, a w międzyczasie będzie można oddać krew bądź posłuchać jednego z seminariów dotyczących sportów biegów.

Marek Tronina z Fundacji "Maraton Warszawski" zachwala całe przedsięwzięcie: - Dołożyliśmy starań, aby trasa maratonu wiodła najładniejszymi zakątkami Warszawy. Po raz pierwszy od wielu lat aż jedna trzecia dystansu wiedzie po praskim, prawym brzegu Wisły. Sam bieg rozpocznie się o godzinie 9 w niedzielę i potrwa do godziny 15. Ale zanim to nastąpi jeszcze w sobotę wieczorem na chętnych czekają koncerty chóru jazzowego i zespołów perkusyjnych, które odbędą się na scenie przez Zamkiem.

Pomimo długoletnich tradycji i popularności jaką cieszy się jesienny bieg, nie obyło się bez zgrzytów organizacyjnych. W tym samym dniu, w kościele garnizonowym przy ul. Długiej odbędą się uroczystości 70. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Planowana trasa maratonu miała przebiegać wzdłuż ściany świątyni. Urzędnicy organizujący rocznicę nie byli skłonni do kompromisu, a uczestnictwo prezydenta i premiera groziło zatrzymywaniem zawodników przez Biuro Ochrony Rządu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.