Facebook Google+ Twitter

W niedzielę rusza 17. edycja akcji "Pomóż dzieciom przetrwac zimę"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-28 20:16

W niedzielę rusza 17. ogólnopolska zbiórka darów w akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Zebrane produkty żywnościowe, słodycze, zabawki,artykuły szkolne i odzież - jak co roku - trafią do dzieci z ubogich rodzin.

Będą także przekazywane dzieciom z domów dziecka, świetlic socjoterapeutycznych i ośrodków wychowawczych.

O tym jak znaleźć najbliższe miejsce zbiórki darów można dowiedzieć się na stronie internetowej akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę": www.pdpz.pl lub pod bezpłatnym numerem infolinii 0 800 600 650. Tam można także zgłaszać informacje o dzieciach i rodzinach potrzebujących pomocy. Akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" rozpoczęła się w Lubinie 1993 roku.

Inicjatorką przedsięwzięcia była dziennikarka Radia Lublin. Ewa Dados, zauważyła, że wiele dzieci - gości jej audycji - potrzebuje konkretnego wsparcia materialnego. Jeden z chłopców poprosił ją o pomoc w znalezieniu pracy, ponieważ chciał pomóc rodzicom w trudnej sytuacji. Od tego zaczęła się akcja, która z roku na rok obejmowała coraz więcej miejscowości.

Na początku przedsięwzięcie rozwijało się głównie w województwach lubelskim i podkarpackim, potem - w ciągu 17 lat istnienia - akcja objęła mazowieckie i łódzkie, dary będą zbierane także na Śląsku i w woj. zachodnio- pomorskim. Do tej pory zarejestrowano prawie 500 sztabów terenowych. Sztab główny akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" nadal znajduje się w Lublinie, kieruje nim pomysłodawczyni przedsięwzięcia Ewa Dados.

Warto pamiętać że w akcji "Pomóż Dzieciom Przerwać Zimę" zbierane są wyłącznie dary rzeczowe, wolontariusze nie przyjmują pieniędzy. Wolontariusze Akcji mają identyfikatory ze zdjęciem oraz imieniem i nazwiskiem. Wszystkie miejsca zbiórki darów oraz identyfikatory wolontariuszy są oznaczone okrągłym, uśmiechniętym słoneczkiem na niebieskim lub fioletowym tle.

W wyniku ubiegłorocznej akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" około 14 tysięcy dzieci otrzymało paczki świąteczne podczas imprez mikołajkowych i gwiazdkowych. Wsparcie w postaci darów rzeczowych różnego rodzaju trafiło także do 22 tysięcy rodzin i 133 domów dziecka, świetlic i ośrodków wychowawczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.