Facebook Google+ Twitter

W niedzielę śpimy dłużej

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 25 października cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na 2.00.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:RelojDespertador.jpgZmiana czasu ma przyczynić się do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego. Około 70 krajów na całym świecie ją stosuje. Zmiana czasu obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej.

W Polce zmianę czasu reguluje rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z grudnia 2008 r., które ustala daty zmiany czasu na lata 2009-2011 (Dziennik Ustaw z 31 grudnia 2008 Nr 236 poz. 1627).

Następna zmiana czasu nastąpi 28 marca 2010.

rp.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Michale dzięki, że o tym napisałes. Ja właśnie się zastanawiałam, czy to juz teraz, czy za tydzień. Swoją drogą ja tam za tymi zmianami nie jestem. Powinien byc jeden czas dla wszystkich zyjących na tej półkuli, a nie tam co pół roku kombibacje. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może w końcu się wyśpię :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

uwielbiam spać, więc zmiana czasu dobrze mi zrobi ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja jako drugą ciekawostkę, że najnowsze badania wskazują na to, że energii wykorzystujemy tyle samo, ile przed zmianą czasu, a więc cała akcja jest już tylko zwykłym przyzwyczajeniem i zrelikiwałym przepisem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jako ciekawostkę dodam, ze jeszcze 22 lata temu (w 1987 roku) czas letni na zimowy zmienialiśmy miesiąc wcześniej, bo w nocy z 26 na 27 września. Może ktoś wie, z czego to przesunięcie wynika?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.