Facebook Google+ Twitter

W niedzielę spotkajmy się w Kalonce!

Kalonka to pięknie położona wieś na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Już od kilku lat w tamtejszym kościele parafialnym pod wezwaniem Ojca Pio odbywają się msze w intencji zwierząt i ich opiekunów. Uroczystość ta - związana, między innymi, z postacią patrona naszych braci mniejszych - św. Franciszka z Asyżu - odbędzie się także w najbliższą niedzielę.

Proboszcz parafii w Kalonce - ksiądz Paweł "w akcji". / Fot. Zdjęcie pochodzi ze strony Stowarzyszenia Msze święte w podłódzkiej Kalonce, organizowane w intencji zwierząt i ich opiekunów, to już tradycja. Uroczystości te z roku na rok zyskują sobie coraz więcej uczestników i to z kilku powodów. Magnesem, który przyciąga corocznie tłumy miłośników naszych braci mniejszych, jest z pewnością niepowtarzalny klimat tych kościelnych uroczystości. Msze polowe w Kalonce są odprawiane przez proboszcza parafii księdza Pawła, który znany jest także ze swej wielkiej miłości do zwierząt. Dodatkowy walor tych uroczystości to piękne otoczenie, czyli Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich.

W najbliższą niedzielę obrońcy, opiekunowie i miłośnicy zwierząt znowu spotkają się na mszy w Kalonce. Będzie to z pewnością ważne wydarzenie - zamykające obchody Światowego Tygodnia Zwierząt. A zatem - spotkajmy się w Kalonce!

Organizatorzy mszy zapraszają do Kalonki także nasze domowe zwierzaki. Jako miłośniczka i opiekunka kotów bezdomnych - na tę uroczystość oczywiście się wybieram.Spotkajmy się w niedzielę w Kalonce. / Fot. Plakat jest własnością Stowarzyszenia "Schronisko". Autorka tekstu ma zgodę na jego opublikowanie na łamach W24

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ktoś wstał tu dziś lewą nogą i musi odreagowywać swoje fumy w nosie stawianiem czerwonych łap - gdzie popadnie? Bardzo śmieszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo iż ten tekst został skrzętnie zakamuflowany - pozostaje mi mieć nadzieję, że informacja o niedzielnej mszy w Kalonce kogoś jednak zainteresuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.