Facebook Google+ Twitter

W niedzielę w Warszawie święto kobiecego rugby. Zmierzy się 12 zespołów z całej Polski

Już w najbliższą niedzielę, 15 maja od godziny 10.00 rozpocznie się w Warszawie wielkie święto kobiecego rugby w odmianie olimpijskiej. Na boisku Skry przy ul. Wawelskiej 5 zmierzy się, w przedostatnim już w tym sezonie turnieju z cyklu Mistrzostw Polski, 12 zespołów z całej Polski.

 / Fot. materiały prasoweOrganizatorem VII Turnieju jest kobieca drużyna Legii Warszawa, która dzięki ostatnim sukcesom i zajęciu wysokich miejsc na poprzednich turniejach walczyć będzie o miejsce na podium w generalnej klasyfikacji Mistrzostw Polski. Turniej rozpocznie się o godzinie 10.00. Pierwszą fazę rozgrywek turniejowych – fazę grupową – Legionistki rozpoczną już o godzinie 10.20 od starcia z II zespołem z Poznania. Dzięki silnemu wsparciu ze strony sponsorów oraz osób, które podobnie jak same zawodniczki, upodobały sobie ten jakże widowiskowy sport, możemy po raz kolejny już gościć najlepsze drużyny z całej Polski. Gwarantujemy dużo emocji i wrażeń sportowych.

Po Turnieju tradycyjnie już zapraszamy wszystkich na tzw. „trzecią połowę”, gdzie będzie można osobiście pogratulować wszystkim zawodniczkom zapału do walki, zwycięstw i poznać odpowiedzi na wszystkie pytania zastanawiające ewentualne adeptki tego fascynującego acz dopiero odkrywanego na naszym podwórku sportu.

RC Legia Warszawa jest sekcją powstałą w maju 2012 roku. Od sezonu 2013/2014 do oficjalnych rozgrywek przystąpiły zarówno męska jak i damska sekcja. Sekcja damska prowadzona jest przez dwóch trenerów - Łukasza Nowosza, który sam jest czynnym zawodnikiem ekstraklasowej Skry Warszawa, oraz Filipa Cackowskiego - byłego wieloletniego zawodnika Ogniwa Sopot. Kobiety w Polsce grają w odmianę tzw. Rugby 7, która to zadebiutuje na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio!

(materiał prasowy)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.