Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12505 miejsce

W niedzielę zakończył się III Sieradz Open Hair Festival

Współautorzy: Piotr Andrzejak

Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa, prezentacja dokonań poza warsztatowych, bicie rekordu świata, Koncert DASH i Genesis Classic to atrakcje trzeciego dnia Sieradz Open Hair Festival 2011.

22-24 lipca odbywał się w Sieradzu III Open Hair Festiwal 2011. Z każdego dnia relacjonowaliśmy co się podczas Festiwalu działo.

Pierwszy dzień Festiwalu

Drugi dzień Festiwalu

Teraz czas na niedzielę czyli ostatni dzień Sieradz Open Hair Festival 2011. XXVII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa / Fot. Piotr AndrzejakOd godziny 10 do 14 odbywał się XXVII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine’a Cierplikowskiego. Jest to jedyny taki konkurs dla młodych adeptów sztuki fryzjerskiej.

To jedna z najbardziej prestiżowych imprez branżowych w naszym kraju i całej Europie. Impreza od lat przyciąga nieodkryte talenty fryzjerstwa z całego kraju i zagranicy. Od 2009 roku konkurs jest integralną częścią Sieradz Open Hair Festival, jedynej w Polsce imprezy w formie zabawy miejskiej na wolnym powietrzu, polegającej na tworzeniu i prezentowaniu fryzur. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:

XXVII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa / Fot. Piotr AndrzejakFryzjerstwo Damskie
Fryzura Twoich Marzen - Oliwia Świtała
Fryzura wieczorowa - Konrad Owsianka
Fryz Konsumencki - Marta Klus
Wyciskana fal - Sara Rybińska
Fryzura ślubna - Karolina Wawrzyniak

Fryzjerstwo męskie
Fryzura klasyczna - Izabela Majewska
Model z długimi włosami - Artur Podeszwa
Wzory - Sara Rybińska

O godzinie 13.00 w Teatrze Miejskim rozpoczęto prezentacje warsztatów filmowych pod opieką Zbigniewa Placzyńskiego. Wyemitowano cztery filmy, jak powiedział Pan Zbigniew, "wszystkie zasługujące na Oscara". Filmy zostały wykonane aparatami komórkowymi lub cyfrowymi. Uczestnicy sami je montowali. Kolejne warsztaty, które zostały zaprezentowane, to scenki teatralne, do których młodych adeptów aktorstwa przygotowywał Michał Nowak.

- Młodzież była rewelacyjna, rokująca duże nadzieje na potencjalnych aktorów – powiedział prowadzący, dodając, że bardzo podoba mu się sieradzki teatr. Odegrane scenki nawiązywały do fryzjerstwa, lecz przede wszystkim pokazywały emocje - złość, strach, radość.

Wystawa po warsztatowa / Fot. Bartłomiej KucharskiNastępnie zaprezentowano prace z warsztatów projektowania, które odbywały się pod okiem Pani Katarzyny Stefanik. - Prace są rewelacyjne, młodzi ludzie mają bardzo dużo fantazji i pomysłowości. Mieliśmy również dwóch rodzynków, którym poszło bardzo dobrze - powiedziała Pani Kasia. Projektowanie polegało na tym, iż każdy przynosił t-shirt i w dowolny sposób robił z niego zupełnie nowa kreacje.

Obrazy zachwycają większość osób, dlatego też kolejne warsztaty będą warsztatami malarskimi, pod wodzą Pani Niny Gregier. - Niesamowita pomysłowość łączenia wyklejanek z farbami bardzo mi się spodobała - mówi Pani Nina. Prace zostały wystawione w Galerii Teatr.

Na końcu została pokazana prezentacja ponad 300 zdjęć z warsztatów fotografii mody, które prowadził Pan Piotr Kierat. - Zdjęcia wyszły bardzo dobrze. Każdy z uczestników miał to coś w sobie, co jest niezbędne do wykonywania tego zawodu[/i] – powiedział prowadzący. Wybrane fotografie zostały zaprezentowane na dużym ekranie w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe Dyplomy za udział.

Bicie Rekordu Świata w jednoczesnej stylizacji / Fot. Piotr AndrzejakBicie Rekordu Świata rozpoczęło się o godzinie 15:00 i wzięło w nim udział 510 osób. Tym samym ustanowiono nowy Rekord Świata jednoczesnej stylizacji włosów. W zabawie tej wziął udział miedzy innymi Prezydent Miasta Sieradza Jacek Walczak, poseł na Sejm RP Cezary Tomczyk oraz Burmistrz Gminy i Miasta Złoczewa Jadwiga Sobańska. Kreatywność uczestników była imponująca, niektórzy mieli już gotowe motywy np. rolnik, a inni tworzyli na miejscu, poszli na tzw. żywioł. W przyszłym roku odbędzie się kolejna próba bicia Rekordu Świata.

Zespół DASH / Fot. Piotr AndrzejakWszystkie atrakcje wieczoru rozpoczął na scenie głównej, o godzinie 18:30, pokaz mody Krakowskich Szkół Artystycznych. Następnie o godzinie 19:00 zaczął się koncert pierwszej muzycznej gwiazdy – grupy DASH. Zespół powstał w 2008 roku. Grupa pochodząca z Rybnika oraz Wodzisławia Śląskiego składa się z pięciu osób: Anety Maciaszczyk - wokal, Hani Homel - keyboard, Filipa Kucza - gitara (podczas koncertu w Sieradzu zastępował go Łukasz Bizoń), Bartłomieja Biedrończyka - gitara basowa oraz Bartłomieja Szryta - perkusja.

DASH tworzy muzykę alternatywną połączoną z housem oraz jazzem. Single "Encore", "Game over", czy najnowszy utwór "My Lord" powalają publiczność na kolana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kamil
  • Kamil
  • 28.07.2011 00:53

Ma ktos fotki moze z konkursu fryzjerskiego?
7812642 jesli mozna prosze sie odezwac :) pozdrawiam i z gory dziekuje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.