Facebook Google+ Twitter

W Niemczech piorun poraził ponad 40 osób

Na terenie Meklemburgii-Pomorze Przednie w Niemczech, miało miejsce tragiczne zdarzenie. W trakcie burzy piorun poraził kilkadziesiąt osób, w tym kilka ciężko.

Sonda

Boisz się burzy?

 / Fot. Wikipdia, Autor: P. MikołajekW środku dnia w czasie pikniku, przyszła burza z piorunami i przerwała zabawę, gdy piorun poraził kilkudziesięciu biesiadników. Piknik był elementem uroczystości z okazji obchodzonego w Niemczech Dnia Ojca. Jak podała policja, ponad 40 osób zostało porażonych i poparzonych, z tego sześć w stanie ciężkim, o czym donosi Polskie Radio.

Poszkodowanym natychmiast pospieszyły z pomocą
- pogotowie ratunkowe i lotnicze. Najciężej poparzonych przetransportowano śmigłowcami do klinik. Lżej rannym - ekipy ratunkowe udzieliły pomocy szpitalnej. W akcji ratunkowej brały udział cztery śmigłowce, kilka karetek pogotowia i dwie drużyny wozów straży pożarnej.

Ze wstępnych informacji strażaków wynika, że piorun uderzył w pobliżu pikniku w kępę drzew i uszkodził pobliski transformator, w wyniku czego prąd elektryczny poraził uczestników zabawy pod chmurką.

Maj w Europie, bywa tradycyjnie na ogół burzony, z piorunami i błyskawicami. Taki też zaczął być w tym roku w wielu rejonach Polski. Wiedzą coś na ten temat mieszkańcy południowej części kraju, szczególnie Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Tam właśnie ostatnio, najczęściej popołudniami i nocami, szaleje pogoda burzowa z piorunami i falami groźnych wyładowań atmosferycznych. W Niemczech było inaczej. Burza przyszła niespodzianie, w dodatku w dzień. W miejscowości Dabel, położonej w landzie Meklemburgia-Pomorze Przednie, odbywał się uroczysty piknik, z okazji Dnia Ojca.

Nagle niebo pociemniało, przyszedł wiatr i pierwsze krople deszczu, nastała chwila ciszy, po czym z oddala zaczęły dobiegać odgłosy wyładowań. W chwilę potem było już prawdziwe piekło. Silny wiatr, deszcz, błyskawice i grzmoty przedzielane piorunami, przerwały na dobre zabawę piknikową. Gdy po groźnym grzmocie – w bliskim rejonie pikniku uderzył piorun - nieszczęście było gotowe. Uszkodzony transformator spowodował porażenie prądem uczestników pikniku. Według policji, ponad 40 osób zostało dotkniętych tym porażeniem, z czego sześć w stanie ciężkim.

Piknik, odbywający się w Dabel, w Meklemburgii-Pomorze Przednie, zorganizowano na Dzień Ojca, który tradycyjnie przypada w Niemczech, w dniu Wniebowstąpienia Pańskiego, który to dzień ma miejsce 40 dni po Wielkanocy.

Organizatorom zabawy pod chmurką zabrakło, zapewne należytej czujności w bieżącej obserwacji nieba, a uczestnikom pikniku - odpowiednio szybkiej reakcji, w związku ze zbliżającą się burzą. Trudno, natomiast było przewidzieć, nadchodzący atak pioruna na transformator energetyczny.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

" W chwilę potem było już prawdziwe piekło. Deszcz, wiatr, błyskawice i grzmoty przedzielane piorunami,"
"Maj w Europie, bywa tradycyjnie na ogół burzony"

- teksty jak z TVN... Myślał by kto, że to opis jakiegoś kataklizmu na pół Europy, a nie zwyczajnej burzy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Stanisławie, trochę Pan "przekolorował". Współczuję ofiarom tego dramatu, ale

"atak pioruna na transformator" - zamierzony, czy nie zamierzony był ten atak?
"czujność w bieżącej obserwacji nieba" - szykował się atak kosmitów, nalotów czy jak?
"burza przyszła niespodzianie, w dodatku w dzień" - to coś niezwykłego?

Z tragedii zrobił Pan komedią, choć jedno i drugie jest dramatem. Pan wybaczy, można się było ograniczyć do faktów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.