Facebook Google+ Twitter

W Niemczech powstanie muzeum nazizmu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-13 20:04

W Norymberdze rozpoczęła się budowa kompleksu muzealnego, który ma dokumentować procesy hitlerowskich zbrodniarzy wojennych, jakie odbyły się w tym mieście. Nowa placówka ma być gotowa w przyszłym roku.

Na powierzchni 700 metrów kwadratowych zostaną zgromadzone zdjęcia i archiwalia dokumentujące przebieg procesów norymberskich. Widzowie będą mogli też bez przeszkód oglądać słynną salę, w której na ławie oskarżonych zasiedli hitlerowscy politycy, dowódcy wojskowi, przemysłowcy i lekarze.

Sala numer 600 nadal służy niemieckiemu wymiarowi sprawiedliwości. W dniach, w których odbywają się w niej rozprawy, jest niedostępna dla zwiedzających. Dlatego gmach norymberskiego Pałacu Sądów zostanie odpowiednio przebudowany.

Inaugurując prace niemiecki sekretarz stanu ds. kultury Bernd Neumann symbolicznie przebił ścianę, która zasłania obecnie historyczną salę. Zastąpi ją szklana ściana, która umożliwi publiczności wgląd w miejsce, w którym odbyły się procesy norymberskie.

W latach 1945 - 49 przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym, a także amerykańskimi trybunałami stanęli najwięksi zbrodniarze wojenni Trzeciej Rzeszy. W Norymberdze skazani zostali między innymi marszałek Hermann Göring, zastępca Hitlera Rudolf Hess i generalny gubernator okupowanych ziem polskich Hans Frank.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Janotta
  • Janotta
  • 31.10.2011 15:59

ludziska niedajcie sie omamic toparszywe ruskie i zydzi ,zadza niemcami

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.