Facebook Google+ Twitter

W Niemczech rozpoczynają się świąteczne jarmarki

Tradycja bożonarodzeniowych jarmarków sięga w Niemczech średniowiecza. Striezelmarkt odbywał się w Dreźnie już w XV w., a Christkindmarkt w Norymberdze znany jest od kilkuset lat. Atmosfera adwentu powoli ogarnia wszystkie miasta.

W ponad tysiącu niemieckich miast, co roku przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się blisko 3 tys. jarmarków. Pierwsze zaczynają się w połowie listopada, trwają aż do 26 grudnia i przyciągają tysiące turystów. Ozdoby świąteczne / AKPANajsłynniejsze jarmarki odbywają się w dużych miastach: Norymberdze, Berlinie, Dreźnie, Monachium, Bremie, Lipsku, ale także w mniejszych jak w Erfurcie czy ostatnio w Wernigerode.
Erfurt, stolica Turyngii znana jest także z wystawy sztuki roślinnej. Na świątecznym rynku oprócz wspaniale udekorowanych stoisk bożonarodzeniowych, wystawcy prezentują przepiękne kwiaty. Wystawa "Flolares zur Weihnachtzeit", jest dodatkową atrakcją w tym okresie.
Równie pięknie będzie w starym, średniowiecznym Wernigerode. Wokół potężnego ratusza zapanuje prawdziwie świąteczna atmosfera, pachnąca typowo niemieckimi potrawami, które będzie można skosztować. Woń pieczonych migdałów, grzanego wina i cynamonu będzie unosiła się po wszystkich uliczkach na rynku. W całym mieście będą odbywały się koncerty i przedstawienia.
Rekordzistą pod względem liczby świątecznych jarmarków jest Berlin, w którym co roku odbywa się ponad 40 jarmarków o niepowtarzalnym i oryginalnym uroku. Już teraz tysiące turystów rezerwuje miejsca w hotelach, by poczuć atmosferę zbliżających się świąt...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Grażyna Rypel
  • Grażyna Rypel
  • 01.11.2011 19:41

Jestem zauroczona klimatem jarmarków średniowiecznych w Niemczech,znam ten z Bremy .Fascynują mnie wyroby artystyczne z wełny czesankowej,średniowieczna biżuteria ,stroje.Chciałabym jeszcze kiedyś móc się tam znaleźć, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Grażyna z Gdańska

Komentarz został ukrytyrozwiń
karolina ciesielska
  • karolina ciesielska
  • 07.12.2010 13:31

mieszkam w nimczech jarmarki sa przecudne

Komentarz został ukrytyrozwiń

widze, ze dodaliscie fotke:)dzieki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.