Facebook Google+ Twitter

W Niemczech skończyły się pieniądze na premie za złomowanie aut

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-02 14:16

W Niemczech zakończono przyjmowanie wniosków o wypłatę premii za złomowanie samochodów. Po prawie ośmiu miesiącach wyczerpały się środki na ten cel.

W styczniu niemiecki rząd przeznaczył na niego półtora miliarda euro. Z powodu ogromnej popularności premii ekologicznej w kwietniu zwiększył tę kwotę do pięciu miliardów. Wystarczyło to wypłatę prawie dwóch milionów premii.

2500 euro mógł w Niemczech dostać każdy, kto kupując nowy samochód, oddał na złom stare, co najmniej dziewięcioletnie auto. Teraz chętni mogą do jutra zapisywać się na listę rezerwową i liczyć na to, że Urząd Kontroli Eksportu i Gospodarki odrzuci któryś z już złożonych wniosków.

Zdaniem większości ekspertów, premia za złomowanie samochodów była sukcesem i uchroniła od załamania przeżywającą kłopoty niemiecką branżę motoryzacyjną. Część obserwatorów twierdzi jednak, że premia jedynie odłożyła w czasie krach na rynku samochodowym. Wskazują, że wraz z końcem wypłat, zagrożonych jest nawet 90 tysięcy miejsc pracy, które przetrwały dzięki inicjatywie niemieckiego rządu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.