Facebook Google+ Twitter

W Niemczech trwają wybory do Bundestagu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-27 15:58

Swoje głosy oddali już liderzy największych partii politycznych. W przeciwieństwie do nich rekordowo dużo Niemców tym razem prawdopodobnie nie wybierze się do urn.

W jednym z berlińskich lokali wyborczych zagłosowała kanclerz Angela Merkel, która zjawiła się razem z mężem Joachimem Sauerem. Merkel nie udzielała wywiadów, ale jak donosi "Der Spiegel", była w dobrym humorze i żartowała z czekającymi na nią fotografami.

Około godziny 10 swój głos oddał w Berlinie kandydat socjaldemokratów Frank-Walter Steinmeier. - Moim celem jest silna SPD i zapobieżenie koalicji chadeków z liberałami - powiedział Steinmeier. Wyraził też nadzieję na wysoką frekwencję w wyborach.

To życzenie może się jednak nie spełnić. Według danych z landowych komisji wyborczych, jak dotąd głosowało o sześć procent mniej uprawnionych do głosowania niż w poprzednich wyborach do Bundestagu w 2005 roku. A przed czterema laty odnotowano najniższą w historii frekwencję, wynoszącą 77,7 procent.

W tym roku ten rekord in minus może zostać pobity. Według sondaży, tuż przed wyborami jedna trzecia Niemców nie była zdecydowana, na kogo głosować i czy w ogóle iść do wyborów. Do głosowania uprawnionych jest ponad 62 miliony osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.