Facebook Google+ Twitter

W nocy padł rekord zimna

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-01-25 12:35

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dzisiejszej nocy padły rekordowo niskie temperatury. Termometry wskazywały nawet -34°C . Lekarze apelują o ciepły ubiór. Policja zaś o pomoc dla bezedomnych, dla których takie mrozy mogą być szczególnie niebezpieczne.

Wikimedia Commons / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Las_Golczewski_zima.jpgTemperatura w nocy z niedzieli na poniedziałek w województwie lubelskim wyniosła od -27 do -23 st. Niewiele cieplej było w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie temperatura wahała sie od -26 do -22 st. Temperatura w nocy z w woj. mazowieckim wynosiła od -26 do -21 st. Jednak rekordowa temperatura padła w okolicach Białegostoku, gdzie termometry przy gruncie wskazywały -34 °C.

W ciagu dnia nie będzie dużo cieplej. Najgorsza sytuacja jest w województwach mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim i lubelskim, gdzie temperatura będzie wahać się dziś od - 14 °C do - 17 °C W Polsce centralnej termometry będą wskazywać od - 12 °C do - 14 °C a na Pomorzu od - 9 °C do -12 °C. Flickr / Fot. http://www.flickr.com/photos/szczepanska37/2101016508/


Mróz niebezpieczny dla zdrowia i życiaLekarze przypominają, że tak niska temperatura jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia i życia. Szczególnie pamiętać trzeba o szczególny zabezpieczeniu głowy, rąk i stóp, z których najszybciej ucieka ciepło. Należy zwrócić uwagę także na bezdomnych. Służby porządkowe przeszukują miejsca, gdzie można się chować przed zimnem i proszą o każdą informację o napotkanym bezdomnym, gdyż może to ocalić jego życie.

TVN24
Pogodynka
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziś zakupiłem sobie termometr, żebym wiedział czy opłaca się wychodzić z domu xD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brrr....:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.