Facebook Google+ Twitter

"W normalnym kraju..." Hipokryzja prawicowych komentatorów

Czym się różni atak w normalnym kraju od ataku w nienormalnym kraju takim jak Polska? Tym, że tam giną ludzie. I tu i tu nikt nie ponosi konsekwencji.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellPrzy okazji incydentu ze Stefanem Niesiołowskim i Ewą Stankiewicz w roli głównej odezwały się w internecie różnej maści głosy, głównie  / Fot. W24z prawej strony sceny politycznej i publicystycznej, w której przeważa ton jakoby w każdym "normalnym kraju" polityk pokroju wspomnianego posła PO, "byłby już skończony". Nie precyzują co oznacza "normalny kraj", ale można domniemywać, że chodzi o kraje Europy zachodniej i oczywiście USA.

Wg komentatorów to kolejny dowód skarlenia polskiej rzeczywistości, degradacji naszego kraju i jego pozycji na świecie. Warto prześledzić, co ciekawsze wydarzenia w tzw. "normalnych krajach" aby wiedzieć o czym rozmawiamy.

Zacznijmy od Ameryki. W roku 2003 na postawie fałszywych i spreparowanych przesłanek, przedstawionych publicznie przez Colina Powela na forum ONZ, USA zaatakowało Irak. Przesłanki oczywiście okazały się fałszywe. Żadnej broni masowego rażenia (czyli jedynego powodu ataku na Irak) nie znaleziono, a kraje biorące udział w operacji, w tym Polska poczuły się wprowadzone w błąd.

Jak się to ma do przypadku naszego posła nie panującego nad emocjami? Tak, że w tzw. "normalnych krajach" przytaczanych przez prawicowych komentatorów, jako wzór swobód obywatelskich i państwowości, nieuzasadniony atak na cały kraj z tysiącami ofiar, także po stronie cywilów, nie stanowi problemu. Warto dodać, że George Bush Junior nie był po ujawnieniu całej hucpy z bronią masowego rażenia skończony. Wygrał kolejną kadencję. Przy tym ataku, atak Niesiołowskiego na jakąś paparazzi to zabawa w piaskownicy. Myślę, że wolę mimo wszystko taką normalność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Normalnym krajem byłby zapewne taki, w którym zdrowie i życie każdego obywatela byłyby najcenniejszymi wartościami społeczeństwa a najważniejszym kierunkiem polityki państwowej byłoby zapewnienie każdemu obywatelowi środków do życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdy nie usłyszałem z ust posła Biedronia czegoś konkretnego. Pamiętasz może jak skompromitował się u bodajże Moniki Olejnik, kiedy zapytała go o prezydium sejmu? On przecież robi doktorat z politologii! Wstydziłbym się zaliczyć mu jakikolwiek egzamin... ba, nawet sprawdzian w liceum. To niestety smutne, że każdy może zdobyć dyplom... dla mnie to mierny poseł i chociaż nasi parlamentarzyści nie są jacyś wybitni, to on i tak znacząco odbiega od średniej (w żadnym wypadku nie chodzi tutaj o poglądy, tylko o zawartość merytoryczną komentarzy, jakieś ukierunkowanie etc).

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 29.05.2012 09:27

Świetny felieton.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Łukasz Wolski To jest opinia, felieton, komentarz. Gdybym pisał artykuł posiłkowałbym się linkami, danymi itd. itp. To luźny głos.

Mam wrażenie, że poseł Biedroń znacznie lepiej wypada niż poseł Pięta i wielu innych parlamentarzystów. Spokojnie. Proponuję skupić się na stronie merytorycznej wypowiedzi.

@Jadwiga Kowalczyk
Bardzo celna uwaga. Czechy potrafiły uporządkować stosunki Państwo - Kościół tak, że tam rzeczywiście katedrę w Pradze oddali pod kuratelę Państwa a nie Kościoła, zgodnie z promowaną również u nas także przez Kościół myślą, że to jest własność i dziedzictwo narodu. Skoro to taki symbol narodowy, to dlaczego Kościołowi musi naród cokolwiek zwracać? Temat często poruszany przeze mnie. Polecam.

@Marek Chorążkiewicz
Temat korporacji to ocean. Kwestia uregulowania kwestii praw autorskich i patentowych czeka nas jako największa zmiana myślenia od czasów zniesienia niewolnictwa rewolucji przemysłowej w Anglii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Normalny kraj" to takie słowo-wytrych, którego używają publicyści pragnący udowodnić własna tezę, że w Polsce dzieje się wielka krzywda Rydzykowi i jego stacjom.
Ja np. za normalny kraju uważam Czechy, gdzie od kazań rozpolitykowanych księży nikogo głowa nie boli.
Normalne są też wszystkie kraje, które nie podpisały konkordatu z Watykanem, a uroczystości państwowe nie są organizowane z dominacją symboliki religijnej.
W normalnych Włoszech bywały bijatyki w parlamencie, a najsłynniejsza aktorka porno - Cicciolina - była posłem.
Itp.itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 28.05.2012 23:05

w nienormalnej Polsce nie mogę napisac prawdy o żydzie i księdzu bo tych dwóch złodziei rządzi tym prymitywnym krajem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Łukasz Wolski - to w Polsce są w ogóle jakiekolwiek lewicowe media? Mogę poprosić o przykład?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super temat, ponieważ jest to dopełnienie "międzynarodowe", tego co zawarłem w tym artykule:

link

Jeszcze dobrze byłoby zrobić choćby krótki przegląd, jak w tych "normalnych" demokracjach ogromne korporacje mają w d... zwykłych ludzi i jakim wielkim aferom ukręcono bezczelnie łeb, przed sądami chociażby tylko w USA. Jest tego dziesiątki, jeżeli nie setki. Ostatnio śledziłem historię afery ze środkami ochrony plantacji bananów w Ameryce Środkowej. Wypłacono symboliczne odszkodowania za doprowadzenie do bezpłodności wielu mężczyzn pracujących na tych plantacjach.

MATACTWA POLITYCZNE NIE MAJĄ GRANIC. DOTYKAJĄ WSZYSTKICH, BEZ WYJĄTKU NARODÓW ŚWIATA

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja mam wrażenie, że to lewicowe media bez przerwy piszą o "standardach z Zachodu" a wiele tradycji i zwyczajów polskich nazywają zacofanymi, ciemnogrodem. Ale co tam... dzisiaj każdy może pisać co zechce.
Autorowi podpowiem, że te kraja Europy zachodniej + USA oraz Kanada i Australia, to się ładnie określa cywilizacją zachodnią (pan Huntington wymyślił):)

Słowo "lipne" średnio przystoi na poważny artykuł. Proszę jednak wybaczyć, jak na RP to i tak nieźle. Biedroń nawet kilku zdań nie potrafi sklecić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tylko tak! SPOKO
  • tylko tak! SPOKO
  • 28.05.2012 20:14

UWAGA ZAMACH STANU // JEDEN Z TYCH PUŁKOWNIKÓW WŁAŚNIE WYDAŁ KSIĄŻKĘ! -- co za bełkot!!! Makowski to syn płk. Makowskiego (prawdziwe nazwisko: Mackiewicz), w l. 60 szefa (to się nazywa "rezydent") szpiegów PRL w Stanach Zjednoczonych. WROGA STANÓW ZJEDNOCZONYCH i wroga wolności. Jaki ojciec taki syn. Młodszy Makowski "walczył" w l. 80. z "Solidarnością"! I to bardzo podle. Amerykanie musieliby być niespełna rozumu zatrudniając Makowskiego juniora do walki z talibami. Nie mieszajcie Macierewicza do tego, skoro Raport nt. WSI był kilka lat PO ATAKU na WTC !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.