Facebook Google+ Twitter

"W normalnym kraju..." Hipokryzja prawicowych komentatorów

Czym się różni atak w normalnym kraju od ataku w nienormalnym kraju takim jak Polska? Tym, że tam giną ludzie. I tu i tu nikt nie ponosi konsekwencji.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellPrzy okazji incydentu ze Stefanem Niesiołowskim i Ewą Stankiewicz w roli głównej odezwały się w internecie różnej maści głosy, głównie  / Fot. W24z prawej strony sceny politycznej i publicystycznej, w której przeważa ton jakoby w każdym "normalnym kraju" polityk pokroju wspomnianego posła PO, "byłby już skończony". Nie precyzują co oznacza "normalny kraj", ale można domniemywać, że chodzi o kraje Europy zachodniej i oczywiście USA.

Wg komentatorów to kolejny dowód skarlenia polskiej rzeczywistości, degradacji naszego kraju i jego pozycji na świecie. Warto prześledzić, co ciekawsze wydarzenia w tzw. "normalnych krajach" aby wiedzieć o czym rozmawiamy.

Zacznijmy od Ameryki. W roku 2003 na postawie fałszywych i spreparowanych przesłanek, przedstawionych publicznie przez Colina Powela na forum ONZ, USA zaatakowało Irak. Przesłanki oczywiście okazały się fałszywe. Żadnej broni masowego rażenia (czyli jedynego powodu ataku na Irak) nie znaleziono, a kraje biorące udział w operacji, w tym Polska poczuły się wprowadzone w błąd.

Jak się to ma do przypadku naszego posła nie panującego nad emocjami? Tak, że w tzw. "normalnych krajach" przytaczanych przez prawicowych komentatorów, jako wzór swobód obywatelskich i państwowości, nieuzasadniony atak na cały kraj z tysiącami ofiar, także po stronie cywilów, nie stanowi problemu. Warto dodać, że George Bush Junior nie był po ujawnieniu całej hucpy z bronią masowego rażenia skończony. Wygrał kolejną kadencję. Przy tym ataku, atak Niesiołowskiego na jakąś paparazzi to zabawa w piaskownicy. Myślę, że wolę mimo wszystko taką normalność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Normalnym krajem byłby zapewne taki, w którym zdrowie i życie każdego obywatela byłyby najcenniejszymi wartościami społeczeństwa a najważniejszym kierunkiem polityki państwowej byłoby zapewnienie każdemu obywatelowi środków do życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdy nie usłyszałem z ust posła Biedronia czegoś konkretnego. Pamiętasz może jak skompromitował się u bodajże Moniki Olejnik, kiedy zapytała go o prezydium sejmu? On przecież robi doktorat z politologii! Wstydziłbym się zaliczyć mu jakikolwiek egzamin... ba, nawet sprawdzian w liceum. To niestety smutne, że każdy może zdobyć dyplom... dla mnie to mierny poseł i chociaż nasi parlamentarzyści nie są jacyś wybitni, to on i tak znacząco odbiega od średniej (w żadnym wypadku nie chodzi tutaj o poglądy, tylko o zawartość merytoryczną komentarzy, jakieś ukierunkowanie etc).

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 29.05.2012 09:27

Świetny felieton.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Łukasz Wolski To jest opinia, felieton, komentarz. Gdybym pisał artykuł posiłkowałbym się linkami, danymi itd. itp. To luźny głos.

Mam wrażenie, że poseł Biedroń znacznie lepiej wypada niż poseł Pięta i wielu innych parlamentarzystów. Spokojnie. Proponuję skupić się na stronie merytorycznej wypowiedzi.

@Jadwiga Kowalczyk
Bardzo celna uwaga. Czechy potrafiły uporządkować stosunki Państwo - Kościół tak, że tam rzeczywiście katedrę w Pradze oddali pod kuratelę Państwa a nie Kościoła, zgodnie z promowaną również u nas także przez Kościół myślą, że to jest własność i dziedzictwo narodu. Skoro to taki symbol narodowy, to dlaczego Kościołowi musi naród cokolwiek zwracać? Temat często poruszany przeze mnie. Polecam.

@Marek Chorążkiewicz
Temat korporacji to ocean. Kwestia uregulowania kwestii praw autorskich i patentowych czeka nas jako największa zmiana myślenia od czasów zniesienia niewolnictwa rewolucji przemysłowej w Anglii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Normalny kraj" to takie słowo-wytrych, którego używają publicyści pragnący udowodnić własna tezę, że w Polsce dzieje się wielka krzywda Rydzykowi i jego stacjom.
Ja np. za normalny kraju uważam Czechy, gdzie od kazań rozpolitykowanych księży nikogo głowa nie boli.
Normalne są też wszystkie kraje, które nie podpisały konkordatu z Watykanem, a uroczystości państwowe nie są organizowane z dominacją symboliki religijnej.
W normalnych Włoszech bywały bijatyki w parlamencie, a najsłynniejsza aktorka porno - Cicciolina - była posłem.
Itp.itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 28.05.2012 23:05

w nienormalnej Polsce nie mogę napisac prawdy o żydzie i księdzu bo tych dwóch złodziei rządzi tym prymitywnym krajem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Łukasz Wolski - to w Polsce są w ogóle jakiekolwiek lewicowe media? Mogę poprosić o przykład?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super temat, ponieważ jest to dopełnienie "międzynarodowe", tego co zawarłem w tym artykule:

link

Jeszcze dobrze byłoby zrobić choćby krótki przegląd, jak w tych "normalnych" demokracjach ogromne korporacje mają w d... zwykłych ludzi i jakim wielkim aferom ukręcono bezczelnie łeb, przed sądami chociażby tylko w USA. Jest tego dziesiątki, jeżeli nie setki. Ostatnio śledziłem historię afery ze środkami ochrony plantacji bananów w Ameryce Środkowej. Wypłacono symboliczne odszkodowania za doprowadzenie do bezpłodności wielu mężczyzn pracujących na tych plantacjach.

MATACTWA POLITYCZNE NIE MAJĄ GRANIC. DOTYKAJĄ WSZYSTKICH, BEZ WYJĄTKU NARODÓW ŚWIATA

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja mam wrażenie, że to lewicowe media bez przerwy piszą o "standardach z Zachodu" a wiele tradycji i zwyczajów polskich nazywają zacofanymi, ciemnogrodem. Ale co tam... dzisiaj każdy może pisać co zechce.
Autorowi podpowiem, że te kraja Europy zachodniej + USA oraz Kanada i Australia, to się ładnie określa cywilizacją zachodnią (pan Huntington wymyślił):)

Słowo "lipne" średnio przystoi na poważny artykuł. Proszę jednak wybaczyć, jak na RP to i tak nieźle. Biedroń nawet kilku zdań nie potrafi sklecić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tylko tak! SPOKO
  • tylko tak! SPOKO
  • 28.05.2012 20:14

UWAGA ZAMACH STANU // JEDEN Z TYCH PUŁKOWNIKÓW WŁAŚNIE WYDAŁ KSIĄŻKĘ! -- co za bełkot!!! Makowski to syn płk. Makowskiego (prawdziwe nazwisko: Mackiewicz), w l. 60 szefa (to się nazywa "rezydent") szpiegów PRL w Stanach Zjednoczonych. WROGA STANÓW ZJEDNOCZONYCH i wroga wolności. Jaki ojciec taki syn. Młodszy Makowski "walczył" w l. 80. z "Solidarnością"! I to bardzo podle. Amerykanie musieliby być niespełna rozumu zatrudniając Makowskiego juniora do walki z talibami. Nie mieszajcie Macierewicza do tego, skoro Raport nt. WSI był kilka lat PO ATAKU na WTC !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.