Facebook Google+ Twitter

W Nowym Jorku odbywa się Światowy Festiwal Nauki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-12 14:42

Festiwal jest jedną z największych na świecie imprez popularno-naukowych. Poprzez liczne wykłady, wystawy i warsztaty organizatorzy starają się przybliżyć świat nauki szerokiej publiczności.

Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem: biletów na wiele spośród 40 różnego rodzaju pokazów i prelekcji zabrakło bardzo szybko. W tym roku naukowcy poruszają sporo różnego rodzaju tematów. Uczestnicy mogą dowiedzieć się na przykład, w jaki sposób owady pomagają człowiekowi w budowie autostrad lub po co ludzie pomagają sobie nawzajem. Filozofie zastanawiają się jednocześnie, jaki jest związek między nauką, wiarą i religią lub czy człowiek ma wolną wolę.

Jeden z organizatorów festiwalu, amerykański astrofizyk Brian Greene podkreśla, że takie zjawiska jak globalne ocieplenie, epidemie chorób, nanotechnologie, podróże w kosmos czy nowe źródła energii opierają się przede wszystkim na nauce. Nowojorska impreza ma pokazać, że nauka jest czymś pięknym, dostępnym dla wszystkich i bardzo ekscytującym oraz daje ludzkości dużą siłę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.