Facebook Google+ Twitter

W nowym roku szkolnym taksówkarze wspierają rodziców

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-01 13:22

Rozpoczął się kolejny rok szkolny, a wraz z nim konieczność dojazdu dzieci do wybranych przez rodziców renomowanych przedszkoli i szkół położonych relatywnie daleko od miejsc zamieszkania, korepetycje i coraz liczniejsze zajęcia dodatkowe.

W dzisiejszych czasach, na ogół oboje rodzice realizują się zawodowo. Wobec różnych terminów i miejsc, dotarcie do pracy na czas, a zarazem odwiezienie dziecka na zajęcia staje się prawdziwym logistycznym wyzwaniem. Wraz z powrotem dzieci do szkół, z pomocą przyszła warszawiakom korporacja Sawa Taxi i jej program Sawa Taxi Junior. Jeśli rodzic nie jest w stanie odwieźć dziecka osobiście, zrobi to za niego wykwalifikowany kierowca.

Sawa Taxi rozumiejąc problemy dzisiejszego rodzica, a zarazem tak wymagającego klienta, jakim jest dziecko, w prosty sposób może zdjąć z opiekunów obowiązek dowozu pociechy do szkoły. Taksówki korporacji odwiozą dziecko do miejsca przeznaczenia, podczas gdy rodzice będą mogli spokojnie udać się do pracy.
Na życzenie rodzica kierowca wysiądzie z dzieckiem z samochodu i odprowadzi je pod same drzwi szkoły czy też miejsca, gdzie odbywają się zajęcia dodatkowe. Jesteśmy w stanie zapewnić maluchom bezpieczeństwo na każdym etapie podróży, a co za tym idzie odciążyć i uspokoić rodziców – tłumaczy Agnieszka Lange, Kierownik Działu Marketingu Sawa Taxi.

Jak bilet
Sawa Taxi wprowadziła w stolicy unikalne, spersonalizowane Elektroniczne Karty Klienta dla dzieci – Sawa Taxi Junior. Jak to działa? Korzystanie z usługi Sawa Taxi Junior jest wyjątkowo proste. Na podstawie podpisanej umowy klient otrzymuje od Sawa Taxi, imienne karty, specjalnie zaprojektowane z myślą o najmłodszych pasażerach. Karta może zostać przekazana przez rodzica przed kursem lub po wykonanym kursie dziecko po prostu wręczy ją kierowcy. Karty są jednorazowe, każda ma nadany unikalny kod, a rodzice dostaną ich tyle, ile będą potrzebowali.
Wszelkie płatności regulowane są między Sawa Taxi a rodzicami malucha – wyjaśnia Agnieszka Lange.

Klient ma też do dyspozycji sprawny i bezpieczny system on-line, umożliwiający wgląd w bieżący stan rachunku. Rozliczenie za usługę następuje na podstawie faktur wystawianych raz w miesiącu. Zaletą systemu jest elastyczność konfiguracji karty EKK. Na stałe trasy przejazdów klient może ustalić kwoty ryczałtowe. Technologia EKK pozwala także określać różnego rodzaju limity, np. czasowe lub kwotowe, ułatwiając tym samym kontrolę domowych wydatków. Charakter usługi pozwala na szeroki wachlarz zastosowań, według indywidualnych potrzeb małych pasażerów i ich rodziców.
Początek roku szkolnego to szczególny okres – dzieci wracają do miasta z wakacji i na nowo wdrażają się w szkolny tryb życia. Pięć dni w tygodniu poruszają się na tych samych trasach do przedszkoli, szkół i na zajęcia pozaszkolne. Rodzice dostają od nas bezpieczny sposób przewozu pociechy we wszystkie te miejsca. To rozwiązanie pomoże zapewnić dziecku szybki, wygodny i bezpieczny dojazd, a rodzicom zaoszczędzić nerwy i czas – przekonuje Agnieszka Lange.

Firma gwarantuje pełną kontrolę nad całym procesem przewozu dzieci, nie ma mowy o tym, aby pociechy klientów dowoził do szkoły przypadkowy kierowca.
W programie Sawa Taxi Junior bierze udział wyselekcjonowana grupa kierowców, profesjonalnie przeszkolonych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz psychologii dziecięcej. Dzięki umowie zawartej z naszą firmą rodzice zyskają więc opiekę odpowiednio przygotowanych zawodowców. Wszystkie nasze samochody są wyposażone w system GPS, który umożliwia monitorowanie taksówki i zapisywanie trasy przejazdu. W praktyce oznacza to, że rodzic będzie w stanie stwierdzić, gdzie aktualnie znajduje się dziecko – wyjaśnia Agnieszka Lange.
Korzyści wynikające z programu Sawa Taxi zauważyli już przedstawiciele placówek edukacyjnych. Anna Wozińska, właścicielka Prywatnej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej „Wonderful Years School”, Przedszkola Anglojęzycznego „Happy Time” i Żłobka „Abrakadabra” ocenia, że inicjatywa warszawskiej korporacji odpowiada na rzeczywiste potrzeby rodziców.
Sawa Taxi Junior to również odpowiednie rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają własnych środków transportu. Owszem, obecnie większość rodziców przywozi swoje pociechy samochodem, ale nie wszyscy. Często, zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy pogoda nie sprzyja, na portalach społecznościowych pojawiają się prośby o transport dziecka do szkoły, oczywiście odpłatnie. Sawa Taxi wyszła z inicjatywą alternatywnego rozwiązania, gwarantując transport pociechy z godnym zaufania kierowcą – zauważa Anna Wozińska.
Pilotażowy program obecnie realizowany jest na terenie Warszawy i okolic. Pomysłodawcy planują jednak kolejne odsłony akcji w innych miastach w ramach ogólnopolskiej sieci PST 19 123.
(Magdalena Nowak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.