Facebook Google+ Twitter

W Nowym Sączu 14 lipca skontrolują Twój samochód za darmo

  • MProf MP
  • Data dodania: 2017-07-12 12:48

„Czy mój samochód jest gotowy do wakacyjnych wojaży?” – to pytanie powinien zadać sobie każdy kierowca planując urlopowy wyjazd. Teraz będzie okazja, żeby wykonać przegląd za darmo.

 / Fot. PA„Czy mój samochód jest gotowy do wakacyjnych wojaży?” – to pytanie powinien zadać sobie każdy kierowca planując urlopowy wyjazd. Teraz będzie okazja, żeby wykonać przegląd za darmo. Na tych, którzy przyjadą w piątek, 14 lipca w godzinach 10-16 na parking przed CH Gołąbkowice (ul. Prażmowskiego 11), czekać będą specjaliści z ProfiAuto i firmy Carex - lokalnego dystrybutora części samochodowych. Skontrolują oni stan i działanie elementów wpływających na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Daleka podróż w góry czy nad morze wymaga sprawnego pojazdu. Niezalenie od umiejętności kierowcy, najważniejsze znaczenie dla bezpieczeństwa ma stan techniczny pojazdu. Dokładne sprawdzenie parametrów wpływających na ekonomię długiej trasy to pierwszy krok do bezawaryjnej i spokojnej podróży. Właśnie na bezpieczeństwo podróżujących chcą zwrócić uwagę eksperci, którzy będą za darmo badać stan techniczny samochodów mieszkańców Nowego Sącza. To unikalna możliwość skontrolowania m.in. stanu klimatyzacji, ogumienia i akumulatorów oraz ustawienia świateł, ale także okazja do konsultacji ze specjalistami.

- Na ekonomię i bezpieczeństwo jazdy wpływ mają elementy, o których kierowcy niestety często zapominają. Nieprawidłowe ciśnienie, a zwłaszcza różnica ciśnienia w pojedynczych oponach mają istotny wpływ na komfort jazdy, a także zachowanie auta w sytuacjach awaryjnych jak hamowanie czy gwałtowne manewry. Na listę kontrolną przeglądu należy wpisać układ kierowniczy oraz klocki hamulcowe, które powinny zostać sprawdzone nawet, jeśli żadna kontrolka nie wskazuje na ich zużycie - mówi Mateusz Plata z firmy Carex, organizatora akcji.

Na kierowców biorących w akcji czekają również drobne upominki.
Organizatorami wydarzenia są: marka ProfiAuto, firmy ATE, OSRAM i VARTA oraz CAREX.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: NowySącz


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.