Facebook Google+ Twitter

W Nowym Tomyślu spłonął Domek Myśliwski

W Muzeum Wikliniarsko-Chmielarskim w Nowym Tomyślu spłonął Dworek Myśliwski.

W dworku odbywały się warsztaty wikliniarsko-plecionkarskie. / Fot. Zdzisław Kwasek W nocy z piątku na sobotę spłonął http://www.nowy-tomysl.policja.gov.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=141&Itemid=5 Dworek Myśliwski przy Muzeum Wikliniarsko-Chmielarskim w Nowym Tomyślu, o czym doniósł mi Mieszkaniec Nowego Tomyśla - Janusz Witczak. Domek stylizowany na dworek myśliwski wybudowano w roku 1977 na potrzeby ekspozycyjne Muzeum Wikliniarsko-Chmielarskiego. W obiekcie znajdowała się stała ekspozycja fauny polskiej, odbywały się też czasowe wystawy artystyczne, warsztaty wikliniarsko-plecionkarskie oraz różnego rodzaju prelekcje.

Prawdopodobnie w wyniku podpalenia (o czym świadczą ślady zniszczenia bramki wejściowej na teren dworku) dworek doszczętnie spłonął.
- Na szczęście w dworku nie było żadnej wystawy czasowej - mówi kierownik Muzeum, Andrzej Chwaliński. Budynek wprawdzie nie przedstawiał wartości historycznej nie mniej jego wyposażenie stanowiło wartość artystyczną i poznawczo-edukacyjną. Starty są niepowetowane.

Wnętrze dworku było nastrojowe. / Fot. Zdzisław KwasekW dworku odbywały się ciekawe prelekcje. / Fot. Zdzisław Kwasek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.