Facebook Google+ Twitter

W obliczu kryzysu rośnie liczba zadłużonych Francuzów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-06 19:42

We Francji wraz z pogłębianiem się kryzysu finansowego rośnie liczba osób zadłużonych. Część z nich może liczyć na umorzenie długów. Do narodowego Banku Francji, który rozpatruje ich sprawy, wpłynęło ponad 700 tysięcy podań od zadłużonych rodzin.

Od 2004 roku z umorzenia długów skorzystało ponad 90 tysięcy rodzin. Przyjmują one na siebie zobowiazanie, że przez najbliższe osiem lat nie wezmą żadnej pożyczki. Francuska minister gospodarki Christine Lagarde oświadczyła, że zamierza doprowadzić do skrócenia okresu tej kwarantanny pożyczkowej do pięciu lat.

83 procent osób korzystających z umorzenia długów żyje samotnie, z tego połowa wychowuje przynajmniej jedno dziecko. Osiem na dziesięć osób zarabia poniżej najniższej pensji przewidzianej prawem, 9 na 10 wynajmuje mieszkanie, a jedna trzecia ma powyżej 55 lat.

W 88 procentach przypadków do zadłużenia doszło nie ze względu na nierozsądne gospodarowanie rodzinnym budżetem lecz na skutek bezrobocia, choroby i separacji lub rozwodu małżonków. Tylko 5 procent osób, którym umorzono długi popadła w nie w wyniku nadmiernego korzystania z kredytów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.