Facebook Google+ Twitter

W oczekiwaniu na Dziennikarza Obywatelskiego i Blogera 2009 Roku

Już dziś, w czwartek 11 marca wszystko stanie się jasne. Podczas gali finałowej konkursów na Dziennikarza Obywatelskiego Roku 2009 i Blogera 2009 Roku ogłosimy oficjalne wyniki, które chwilę później opublikujemy. Na galę zapraszamy wszystkich dziennikarzy obywatelskich. Zaczynamy w południe, w warszawskim Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5.

 / Fot. Katarzyna KaczmarekW ciągu trzech edycji konkursu na Dziennikarza Obywatelskiego Roku poznaliśmy wielu świetnych Autorów, którzy swoimi materiałami wkroczyli na scenę dziennikarską. Zaczynali w serwisach społecznościowych, bo one dawały im, amatorom, możliwość wypowiedzenia się na wiele istotnych tematów. Sprawy lokalne, społeczne, inicjatywy kulturalne – to kwestie, które podejmowali późniejsi laureaci konkursu na DO Roku.

Dziennikarzami Obywatelskimi Roku 2006 zostali: Robert Sałata (głosami kapituły) i Oliwia Piotrowska (głosami internautów).

Kapituła, przyznając Robertowi tytuł DO, podkreślała jego zaangażowanie w sprawy lokalne, wręcz kontrolowanie władzy, które jest powinnością dziennikarzy obywatelskich. Sam Robert Sałata podczas gali wyjaśniał, czym jest dla niego dziennikarstwo obywatelskie. - Nie zajmujmy się wielką polityką, róbmy u siebie porządek i to wszystko.

Oliwia Piotrowska związana była z W24 niemal od samego początku. Intrygowała tekstami trudnymi, niepokornymi, z zapałem dyskutowała o swoich tezach. I to właśnie chyba przysporzyło jej uznania czytelników i głosujących na nią internautów. W 2007 roku Oliwia została liderem MMTrójmiasto, a obecnie jest kierownikiem wydawniczym MM Moje Miasto.

Dziennikarze Roku 2007 to: Andrzej Pieczyrak (głosami kapituły) i Krzysztof Olejniczak (głosami internautów).

Andrzej Pieczyrak wielokrotnie podkreślał, że jest tylko „skromnym biologiem”, piszącym nie po to, by zarabiać i pokazać się. Dziennikarzem obywatelskim stał się z desperacji, by walczyć o sprawy Gliwic. Warto przypomnieć opinię Andrzeja na temat DO i Wiadomości24.pl. Za największą zaletę naszego serwisu Andrzej uznał brak anonimowości. W rozmowie z Przemkiem Trubalskim w 2008 roku mówił: - Demokracja to odpowiedzialność za słowa. Dziękuję za to, że w W24 mogę dyskutować z ludźmi, którzy mają imiona i nazwiska. Dziękuję moderatorom, bo nikt nie może być sędzią we własnej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (40):

Sortuj komentarze:

Już po 13 a nadal nic nie wiadomo !Kto wygrał ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja jeszcze od siebie dodam, że dziennikarz to taki gość co pisze o wydarzeniach nie tylko "z zewnątrz", patrząc "zewnątrznie"; lecz bardziej współcześnie : "od wewnątrz" , co te sprawy, wydarzenia "z Tobą" robią ;)) To tyle na dzisiaj!

Pozdrawiam wszystkich "wygranych" i "nie wygranych" ; ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak, ja tez czekam na relacje, bo niestety w Warszawie sie nie pojawie :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja trzymam kciuki za swoje faworytki:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa jestem kto w tym roku... Mam swoje typy (ciekawe czy się sprawdzą).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekamy na relacje.
Mam nadzieję, że się wszystko uda bez problemów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już jesteśmy w drodze na Foksal. Mam nadzieję, że Wy (jednak) też! : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla Wszystkich obecnych jutro na Foksal - pozdrowienia z Jeżyckich Ogrodów :)
(hmm... :) jutro > dzisiaj)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie życzę żle. Przypominam sobie ciąg dalszy wagarów. Myślisz, że nie zauważą zniknięcia?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A potem na dywanik u dyrekcji, nagana itd :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.