Facebook Google+ Twitter

W oczekiwaniu na nadejście świńskiej grypy

Odporność immunologiczną mam prawie zerową. Na dobrą sprawę powinnam już nie żyć. Komunikaty o nieuchronnym zbliżaniu się pandemii świńskiej grypy nie podbudowują mnie zatem. Jednak póki co - cieszę się, że żyję.

Co by tu jeszcze... / Fot. Ewa Łazowska Kpić z nieuchronnego, jak donoszą media, zbliżania się epidemii świńskiej grypy raczej nie uchodzi, bo problem jest poważny. Świat, głównie świat koncernów farmaceutycznych dwoi się i troi, by szczepionek przeciwko temu świństwu nie zabrakło, nie gwarantując jednak, że owe szczepionki będą skuteczne. Politykom zaś, odpowiedzialnym za stan społecznego zdrowia, też pewnie nie do śmiechu.

Pieniędzy w państwowym budżecie, przeznaczonych na ochronę zdrowia obywateli, coraz mniej, a tu dodatkowo trzeba wyłożyć na zakup nie tylko szczepionek, ale także i maseczek. Prawdopodobnie zresztą szczepionki, jak i maseczki i tak będą mało skuteczne, albowiem epidemia jest epidemią i ofiary swoje pochłonie. Jak napisałam w komentarzu pod jednym z artykułów - moja babka zmarła na grypę, moja matka też zmarła na tę samą chorobę. Mnie , skoro już jestem w grupie podwyższonego ryzyka, wypada tylko czekać na dalszy rozwój wypadków.

Podobno nie zaszkodzi zacząć czołgać się już na cmentarz. Grabarze też ludzie i swoją dolę na tę okoliczność także powinni otrzymać. I jeszcze jedno. Podobno na świńską grypę jest jedno skuteczne antidotum - dobre odżywianie i zdrowy sen, że już nie wspomnę o czosnku. Wszystkie te zalecenia wypełniam, więc może w najbliższym czasie nie danym mi jeszcze będzie przenieść się na łono Abrahama. Póki co - stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że rokowania co do mojej rychłej śmierci na świńską grypę uważam za mocno przesadzone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Świetny tekst 5*. Zdrówka życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie - Panie Antoni. Ale czy to dotrze do ludzi, skoro panika rozum odbiera? Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak - Jadziu. Staram się być oziębła z domieszką ironii. Z przyjaciółmi, znajomymi, a także wrogami nie całuję się i jestem na dystans. Zgromadzeń publicznych unikam jak diabeł święconej wody. Efekty są takie, że nawet, jak do tej pory, kataru tej jesieni nie doświadczyłam.
Marku! Scorbolamid łykam jak mi się przypomni. Temperatury w ogóle nie miewam, bo taka już moja uroda - psia mać.
Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2009 18:53

Od samego bębnienia w mediach na okrągło o szczepionce i grypie można się rozchorować. Szczepionka to nic innego jak tylko osłabione bakterie danej choroby i chcąc ją komuś podać należy przebadać czy dana osoba nie jest chora na to. Przy takiej psychozie jaką na ten temat rozpętały media oraz pod ich presją o nieszczęście nie trudno. Okaże się, że szczepionka przeciw grypie w wielu przypadkach może okazać się zamiennikiem pavulonu. O zgrozo !

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2009 18:27

Ewo, wielokrotnie sprawdziłem i stąd porada: Scorbolamid 3 x dziennie, Paracetamol, gdy temperatura jest za wysoka oraz wiele, wiele gorących płynów z sokiem malinowym i cytryną. Trzymam kciuki! Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście Ewo - tego Famy , co tak paskudnie rokuje, nie należy absolutnie słuchać :)
A na serio - o ile możesz unikaj tłumów, zgromadzeń, nie sciskaj znajomych, nie całuj przyjaciół.
Bądź na dystans i oziębła, ale...nie wyziębła. A katar i tak trzeba przejśc. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2009 14:00

Ot, co : "Póki co - stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że rokowania co do mojej rychłej śmierci na świńską grypę uważam za mocno przesadzone." I to się spotyka z wielkim uznaniem.... 5* :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

A póki co - chyba najbardziej świńskiej grypy przestraszył się mój modem, ponieważ w momencie wysyłania felietoniku do redakcji wziął i się wyłączył. O!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.