Facebook Google+ Twitter

W oczekiwaniu na Światło Pokoju. Harecrski Zlot w Zakopanem

W oczekiwaniu na Betlejemskie Światło Pokoju harcerze z całej Polski przyjechali do Zakopanego. Biorą udział z Betlejemskim Zlocie 2014. A w niedzielę przyjmą ogień z Groty narodzin Jezusa i zawiozą do swych miejscowości.

Królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym. A kto w taki sposób Harcerze w Wiedniu czekają na ogień z Groty narodzin Jezusa. / Fot. Materiał ZHPsłuży Chrystusowi, ten podoba się Bogu i ma uznanie u ludzi. Starajmy się więc o to, co służy sprawie pokoju i wzajemnemu zbudowaniu. (Rz 14, 17-19)

W niedzielę, 14 grudnia, jak co roku w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia do Polski dotrze Betlejemskie Światło Pokoju, ogień przywieziony przez skautów austriackich z samej Groty narodzin Jezusa. A za pośrednictwem naszych harcerzy zostanie rozwiezione do miast, wsi i miasteczek na terenie całego kraju.

Czytaj więcej o tegorocznej akcji Betlejemskiego Światła Pokoju

Dzisiaj (sobota) Zakopanem opanowali harcerze z całej Polski. W oczekiwaniu na BŚP podczas Betlejemskiego Zlotu odbyły się gry terenowe, warsztaty i ogniobranie. W niedzielę na 9:00 zaplanowano Mszę świętą w miejscowości Svit (Słowacja) gdzie nastąpi przekazanie Światła przez skautów słowackich dla naszych harcerzy. Następnie o 13.00 podczas Mszy świętej w kaplicy na Głodówce Światło Pokoju pobiorą harcerze i rozwiozą po Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.