Facebook Google+ Twitter

W oczekiwaniu na zwycięzców Nagrody Literackiej m. st. Warszawy

Na zwycięzców każdej z czterech kategorii Nagrody Literackiej m. st. Warszawy czeka 20 tys. zł. Nagroda jest przyznawana od 1926 roku, wśród jej laureatów możemy znaleźć takie osobistości jak Staff czy Boy-Żeleński. Zwycięzców poznamy dzisiaj podczas gali w teatrze Syrena. Prezentujemy przegląd nominowanych książek.

Edycja warszawska:

 / Fot. lubimyczytac.pl1. "Ostańce"
Magdalena Stopa i Jan Brykczyński

Tytułowe "Ostańce" to 23 warszawskie kamienice, które przetrwały wojenną zawieruchę. Autorzy docierają do ich lokatorów: "Opowieści o tych domach streszczają dramatyczną historię miasta i jego mieszkańców" mówi autorka książki. Najbardziej interesujące wydają się być zdjęcia archiwalne kamienic, niektóre nigdy nie były publikowane.
 / Fot. um.warszawa.pl2. "Warszawa fantastyczna"
Paweł Dunin-Wąsowicz

Co by było gdyby Warszawa nie była stolicą lub... gdyby zniszczyła ją bomba atomowa? Wiele alternatywnych wersji miasta znajdziemy w jednym miejscu. "Warszawa fantastyczna" to przewodnik po ponad 200 wersjach Warszawy opisanych w różnych dziełach. Kryminalnych, katastroficznych, fantastycznych i politycznych.
 / Fot. um.warszawa.pl3. "Spojrzenie na warszawskie getto"
wyd. Dom Spotkań z Historią

To spacer po sześciu ulicach getta, opatrzony relacjami i wspomnieniami świadków, wycinkami z gazet i mapami. Ciekawym zabiegiem są archiwalne zdjęcia zestawione ze współczesnymi.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.