Facebook Google+ Twitter

W odpowiedzi Stanisławowi Michalkiewiczowi

Jestem dozgonnie wdzięczny Stanisławowi Michalkiewiczowi za to, że postanowił uczynić mnie bohaterem jednego ze swoich felietonów. Pan Bóg jest sędzią sprawiedliwym i za wytrwałą pracę wynagradza.

 / Fot. Wiadomości24Być może dalej bym się zachwycał tym wydarzeniem, gdyby nie fakt, że najlepszy polski publicysta przedstawił mnie tam w nieprzychylnym świetle. Wiem, wiem, nieważne jest jak o tobie piszą, byle pisali. Ja jednak postanowiłem odnieść się do kilku tez pana Stanisława, które w moim przekonaniu są nieuczciwe i zakłamujące istotę rzeczy.

Stanisław Michalkiewicz jest jednym z tych publicystów, którzy wobec niektórych postaci używają sformułowania: "Albo dureń, albo idiota". Dzisiaj
ja mam ochotę tak powiedzieć o Michalkiewiczu. Publicysta "Najwyższego Czasu" od samego początku naszej dyskusji o Korwinie-Mikke, zasłania się tym, że nie ma wpływu na lidera Kongresu Nowej Prawicy. Zresztą sam to wyłożył w osławionym artykule: "Tłumaczyłem mu, że Janusz Korwin-Mikke jest już dużym chłopczykiem i w związku z tym nie pyta mnie o pozwolenie napisania, czy powiedzenia tego, czy owego, podobnie zresztą jak i ja nie konsultuję z nim tego co wygaduję i wypisuję na różnych łamach. Ale na próżno; Radek najwyraźniej w to nie uwierzył i przypuszcza, że przed napisaniem, czy powiedzeniem czegokolwiek z Korwinem się namawiam, a mówiąc iż jestem też dużym chłopczykiem, któremu rodzice pozwolili na samodzielne pisanie i mówienie, tylko perfidnie się kamufluję, żeby w ten sposób sprowadzić na manowce prawdziwych patriotów" - czytamy.

Domyślam się, że Michalkiewicz nie ma również wpływu na cadyków z "Gazety Wyborczej", gdzie jest uważany za antysemickiego potwora, jak i samego Jarosława Kaczyńskiego, który lekceważąco wypowiada się na temat Nowej Prawicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jacek Kasprzycki
  • Jacek Kasprzycki
  • 03.07.2012 22:06

Polemika celna ale niemerytoryczna "ino" personalna. Może więcej o pryncypiach - byłoby ciekawiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.