Facebook Google+ Twitter

W Ogrodzie Reformacji posadzono kolejne drzewa: brzozę i klon

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-05-26 22:21

Dzisiaj, w Dniu Matki, obok dwóch brzóz zasadzonych rok temu przez Adama Małysza i Hannu Lepisto, Ewangelickie Koło Pań z Brzezówki i Hażlacha zasadziło kolejną brzozę i klon.

26 maja 2011 r. Zadzenie drzewek w Ogrodzie Reformacji. / Fot. ks. Jan ByrtW ubiegłym roku w Dniu Matki, Adam Małysz wraz z Hannu Lepisto zasadzili w Ogrodzie Reformacji dwie symboliczne brzozy. Dzisiaj obok tych brzóz, które się przyjęły i pięknie rosną Ewangelickie Koło Pań z Brzezówki i Hażlacha zasadziło trzecią brzozę i klon.

Ewangelickie Koło Pań z Brzezówki i Hażlacha koło Cieszyna (40 osób) w Dniu Matki wraz ze swoim duszpasterzem ks. Krzysztofem Śledzińskim przyjechało z wycieczką do Parafii Ewangelickiej w Szczyrku.26 maja 2011 r. Ewangelickie Koło Pań z Brzezówki i Hażlacha koło Cieszyna z ks. Krzysztofem Śledzińskim . / Fot. ks. Jan Byrt

Chleb na 500 lecie Reformacji

Po zapoznaniu się z historią kościoła i parafii (oraz po obejrzeniu kielichów komunijnych podarowanych przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Christiana Wulffa z Niemiec, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka i od premiera Holandii Andre Rouvoet), opowiedzianą przez ks. Jana Byrta wszyscy udali się do Ogrodu Reformacji. Tam zastały posadzone dwa drzewka: brzoza z Brzezówki i klon.

To kolejne drzewka, które zostały zasadzone z okazji Dekady Reformacji na wielki jubileusz 500 lecia Reformacji 1517-2017. Rosną tam już świerki, jodły, brzozy, modrzewie, lipy, buki, buki czerwone, drzewko japońskie, limby, jabłonie. W Ogrodzie Reformacji posadzono już 2999 drzew.

26 maja 2011 r. Przy Ołtarzu Europejskim. / Fot. ks. Jan ByrtPo zasadzeniu drzewek wszyscy udali się do Ołtarza Europejskiego.
Tam przedstawiliśmy historię powstania ołtarza i pomodliliśmy się o wszystkie matki w Polsce, Europie i na świecie. To było naprawdę wzruszające spotkanie i ta modlitwa do Boga o błogosławieństwo dla matek.To był cudowny dzień - powiedział Wiadomościom 24.pl ks. Jan Byrt.

Kierowco, przyłącz się do projektu ks. Byrta !

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Coś arcydobrego.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.