Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

38633 miejsce

W Ogrodzie Reformacji przybywa drzew

Ostatniego dnia sierpnia do Szczyrku przyjechali goście z parafii ewangelickiej z Czeskiego Cieszyna i zasadzili kolejne drzewko w Ogrodzie Reformacji.

 / Fot. ks. Jan ByrtW Ogrodzie Reformacji do rosnących tam między innymi: lipy z Lipowca, sosny z Sosnowca, dębu z Dębowca, cisów z Cisownicy, buków z Buczkowic, jabłonki z Jabłonkowa, leszczyny z Lesznej, jaworów z Jaworza, brzozy z Brzezówki dołączylo kolejne drzewko. Tym razem jest to lipa, symbol Czech, którą przywieźli i zasadzili goście z parafii ewangelickiej w Czeskim Cieszynie.

Drzewek wciąż przybywa. Obecnie rośnie prawie 4000 sztuk. Na 500. lecie Reformacji (przypadającej w 2017 roku) zaplanowalismy 5000 - mówi ks. Jan Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl. - Ewangelicy z Czeskiego Cieszyna mieli okazję poznać piękne szczyrkowskie gronie oraz spotkać się w kościele ewangelickim, a później spędzić czas przy ognisku kosztując herbaty i kiełbasek. Oni już wyjechali ale pozostało po nich piękne drzewko, które będzie o nich przypominać - dodał proboszcz parafii w Szczyrku Salmopolu.

 / Fot. ks. Jan Byrt / Fot. ks. Byrt / Fot. ks. Jan Byrt


Ksiądz Byrt wyróżniony za akcje proekologiczne


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.