Facebook Google+ Twitter

W okolicach Białegostoku Maciuś płakał z zimna. Pomożesz?

W skrócie opowiem Państwu w czym tkwi problem. Otóż matka głuchoniemego chłopca miała do wyboru: albo z MOPS-u otrzyma dotację na węgiel, albo otrzyma 250 zł na aparaty słuchowe dla synka. Wybrała aparaty.

Apel o pomoc dla Maćka z okolic Białegostoku / Fot. Plakat informacyjnyTen wybór spowodował, że w domu musiała oszczędzać na ogrzewaniu. Dziecko było zziębnięte i płaczliwe. Trudno się dziwić, bo miejsce zamieszkania małego chłopca znajduje się na Podlasiu. Akurat ta część rejonu Polski słynie ze srogich zim.

Gdy na naszym forum "Pomocy Chorym Dzieciom" dowiedzieliśmy się o sytuacji, jedna z matek chorego dziecka wyszła z propozycją zbiórki na opał dla Agnieszki i jej synka.

Już nie zanudzam dalszą opowieścią, ale zapraszam na forum, gdzie zbieramy szybciutko na opał. Dodam tylko,że ceny węgla są z dnia na dzień są droższe.

Przesyłam link bezpośrednio na
forum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jadzia
  • Jadzia
  • 30.12.2010 19:56

Podoba mi sie to co napisal P.Kazimierz.Bieda,nierzadko glod,problemy, ucza nas pokory,ucza nas patrzec na problemy innych poprzez serce,nie zawartosc portfela..dlatego,jesli tylko mozemy,pomagajmy..naprawde warto;)****

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.12.2010 11:07

Jest wiele rodzin potrzebujących pomocy materialnej. Znam wybitnych, a przy okazji bogatych sportowców (i nie tylko) będących założycielami fundacji zbierających fundusze na pomoc potrzebującym. Pomoc państwa jest niewystarczająca, jest to kropla w morzu potrzeb. Z własnego doświadczenia wiem, że w większości przypadków to raczej ludzie biedni, którym nigdy się nie przelewało chętnie pomagają innym. Może dlatego, że właśnie oni wiedzą, co to jest bieda i brak środków do życia. Czyżby bogactwo przysłaniało prawdziwy obraz naszej rzeczywistości? A przecież tak naprawdę jesteśmy warci tyle, ile potrafimy dać drugiemu człowiekowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.