Facebook Google+ Twitter

W Oławie szkoliły się młode dziennikarki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-18 12:14

Fundacja "Grejpfrut", 17 maja 2010 r., w ramach partnerstwa z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Oławie, zorganizowała i przeprowadziła "Warsztaty z dziennikarstwa i Public Relations" dla dzieci z koła gazetki szkolnej "Na luzie".

 / Fot. Wiktor PietrzakFundacja "Grejpfrut", 17 maja 2010 r., w ramach partnerstwa z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Oławie, zorganizowała i przeprowadziła "Warsztaty z dziennikarstwa i Public Relations" dla dzieci z koła gazetki szkolnej "Na luzie".

Młode redaktorki zostały zapoznane z podstawowymi zagadnieniami PR i komunikacji społecznej, niezbędnymi w profesji żurnalistki.

Największym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia z pisania twórczego, które zaznajomiły dziennikarki z umiejętnością tworzenia ciekawego newsa z każdej informacji.

Zakres projektu objął również zagadnienia promocji i interaktywności gazetki - żywo został przyjęty pomysł stworzenia strony internetowej gazetki w oparciu o darmowe serwisy społecznościowe, która pozwoli na aktywny udział czytelników w procesie tworzenia prasy szkolnej.

Emocje wzbudziła również polska frazeologia - pojawiły się śmiałe próby uwspółcześnienia starych przysłów.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Wiktora Pietrzaka (lidera procesu edukacyjnego) przy udziale Pauliny Sztejnwald (koordynatorki projektu) w ramach wolontariatu. Nad projektem czuwała opiekunka koła redakcyjnego, Mirosława Jagodzińska.

Więcej o nas: http://fundacjagrejpfrut.cba.pl/
Wiktor Pietrzak,
wiadomość z http://wiadomosci.ngo.pl/x/551598

Łukasz Wołodzko
http://wiadomosci.ngo.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.