Facebook Google+ Twitter

„W Oparach Absurdu” z magiczną fotografią w tle

Jeżeli jesteś zwolennikiem niekonwencjonalnych miejsc i interesujących fotografii, wystawa Joanny Kinowskiej w warszawskich " W Oparach Absurdu" wcale nie wyda Ci się absurdalną stratą czasu.

Fragment wystawy  "W Oparach Absurdu". / Fot. Gośka HermanJoanna Kinowska jest historykiem sztuki i jedną z jej największych pasji jest fotografia. Jej przygoda z aparatem zaczęła się stosunkowo wcześnie. Od najmłodszych lat robienie zdjęć sprawiało jej olbrzymią satysfakcję. Z czasem hobby stało się również zawodem. Szczególnie charakterystyczna dla zdjęć Joanny Kinowskiej jest technika cross, dzięki której udaje się autorce wykrzesać nietypową kolorystykę wywoływanych dzieł. Jej fotografie można było obejrzeć już kilka razy na różnorodnych wystawach zbiorowych nie tylko w Polsce, ale także we Włoszech, Japonii i Francji. Indywidualne wystawy rozpoczęła właściwie dopiero w tym roku. Teraz można podziwiać je w kawiarni "W Oparach Absurdu" i będą tam dostępne przez najbliższy miesiąc.

Wystawa  " W Oparach Absurdu". / Fot. Gośka HermanSama wystawa jest - jak mówi Joanna Kinowska - pomysłem niezwykle spontanicznym. Można na niej obejrzeć zdjęcia z różnych stron świata, między innymi z Niemiec, Sycylii i Polski. Ze względu na status miejsca ekspozycji, które przypomina nam knajpkę z innej dekady, zdjęcia są ułożone swobodnie, bez podporządkowania ich żadnemu konkretnemu układowi. Mimo wszystko, tworzą doskonałą całość. Myślę, że szczególnie zaskakującym dla widza jest ukazanie zwykłych rzeczy, zwykłych ludzi w zwykłych, codziennych sytuacjach, ale w jakby innym wymiarze. Kolorystyka zdjęć nadaje im magii i tajemniczości. Doskonale spajają się z klimatem "W Oparach Absurdu" i ich charakterystyczną scenografią różnorodnych i niedopasowanych stylowo mebli i ozdób.

Joanna Kinowska jest teraz w trakcie pracy na cyklem zdjęć o obrzeżach Warszawy; obrzeżach nie tylko w dosłownym znaczeniu, ale także w symbolicznym wymiarze. Planuje także publikację zdjęć związanych z likwidacją Jarmarku Europa i zmianą niedawnego oblicza stadionu.

Polecam zajrzeć na:
Stronę Joanny Kinowskiej
stronę "W Oparach Absurdu"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie chodzi mi o Twoje zdjęcia w materiale, ale tej autorki wystawy - dla jasności :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) ale jakoś niechlujnie te prace są pokazane. Co do stadionu też bym chciał tam zrobić zdjęcia, ale niestety podczas handlu jest tam niebezpiecznie a korona stadionu jest zaspawana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.