Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5243 miejsce

W opolskim zoo przyszła na świat żyrafa. "Maluch" ma blisko 180 centymetrów wzrostu

13 października w opolskim ogrodzie zoologicznym przyszła na świat mała żyrafa. Opolanie mogą pomóc wybrać imię dla małej żyrafy. Od dziś zoo czeka na zgłoszenia.

 / Fot. Anna Grudzka (aip)Tatą najmłodszej żyrafy jest czteroletni Stefan, matką - Hermiona (zwana też Juną), najstarsza i najbardziej doświadczona w ogrodzie żyrafa. - To jej szóste młode i pierwsza samica. Świetnie zajmuje się potomstwem – podkreśla Krzysztof Kazanowski, wicedyrektor opolskiego zoo.

Mała żyrafa ma się bardzo dobrze. Od pierwszych godzin po porodzie podąża za matką. Bada otoczenie, czasem się położy i zdrzemnie. To znak, że czuje się w ogrodzie bardzo bezpiecznie. W naturze żyrafy w ogóle się nie kładą. Śpią po 20 minut – idąc lub stojąc. Są bardzo czujnymi zwierzętami. Mała na głowie ma śmieszną kępkę, która wygląda jak peruka.
To różki, które u młodych osobników są jeszcze miękkie i będą kostniały z wiekiem. Teraz opolskie stado liczy w sumie siedem żyraf. Mała żyrafa zostanie w Opolu około półtora roku, potem koordynator gatunku zdecyduje, do którego europejskiego ogrodu zostanie wysłana. Opolanie mogą pomóc wybrać imię dla małej żyrafy. Od dziś zoo czeka na zgłoszenia.
Warunek jest jeden: musi się zaczynać na literę H (bo to ósme młode urodzone w Opolu, a imiona nadaje się zgodnie z kolejnością liter w alfabecie). Propozycje imion należy przesyłać na adres: zoo@zoo.opole.pl. Urodzona w Opolu żyrafa należy do zagrożonego wyginięciem podgatunku rotshilda.

W naturze żyje tych żyraf tylko 670, w 95 ogrodach – 402. Tylko 47 ogrodów gatunek ten rozmnaża. W 2013 roku przyszło na świat 58 żyraf (z czego 13 padło w ciągu pierwszych 30 dni).

Anna Grudzka (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.