Facebook Google+ Twitter

W Opolu centra handlowe rosną jak grzyby po deszczu

Na przełomie 2008 i 2009 roku w Opolu powstaną trzy centra handlowe: Karolinka, Solaris i Tesco. Będzie to z pewnością wielki handlowy boom w mieście.

Największym z nowopowstałych centrów centrów będzie - Karolinka. Centrum składać się będzie z dwóch części, a jego łączna powierzchnia wynosić będzie 80 tysięcy metrów kwadratowych. Już w sierpniu klienci będą mogli robić zakupy w części handlowej, gdzie znajdować się będzie hipermarket Real, oraz galerie i restauracje. Pod koniec roku ma zostać oddana do użytku druga część galerii - centrum wyposażenia wnętrz (Leroy Merlin, Centrum meblowe AGATA, Electro World).

W tym roku ma zostać oddany do użytku także hipermarket Tesco. Sklep powstaje przy dawnej fabryce mebli przy ul.Ozimskiej. Ten obiekt będzie miał 13 tysięcy metrów kwadratowych, sam supermarket 7 tysięcy.

Trzecia galeria powstanie przy Kinoplexie, na placu Kopernika. Będzie mieć niecałe 20 tysięcy metrów kwadratowych. Największymi najemcami są: Delikatesy Alma, Zara i Euro TV.

Do tej pory w Opolu można było robić zakupy w dwóch obiektach wielkopowierzchniowych: C.H. Real przy ul. Sosnkowskiego i w Galerii Opolanin przy ul. Ozimskiej.

W Opolu już się mówi o kolejnych budowach. Nowe sklepy wielkopowierzchniowe mają powstać na przeciw Makro, oraz na ulicy Niemodlińskiej.

Z pewnością taka liczba sklepów stworzy konkurencję dla już istniejących, ale również sprawi trudność właścicielom małych sklepików.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dobrze, że w Opolu w końcu ruszają jakieś inwestycje. Mieszkałam w tym mieście trzy lata i cały czas patrzyłam na ruiny parkingu przy Kinopleksie... jeśli chodzi o większe zakupy, miałam do wyboru Real, który był daleko od akademika lub Tesco - było blisko, za to asortyment zerowy... porażka, w końcu Opole nie jest aż takim małym miastem, żeby nie było w nim normalnego centrum handlowego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.