Facebook Google+ Twitter

W Opolu niesłyszący SMS-em powiadomią służby o pożarze

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-17 10:23

Urzędnicy i osoby zarządzające instytucjami publicznymi coraz częściej dostrzegają moc i potencjał nowych technologii. Opolscy strażacy uruchomili właśnie pierwszy w Polsce system SMS-owego informowania o pożarze dla osób niesłyszących.

Świat ciszy

Informatyzacja i cyfryzacja społeczeństw przekłada się na komfort. Żyje nam się coraz wygodniej, bezpieczniej... Płacimy rachunki przez internet, zamawiamy usługi SMS-em, korzystamy z video-rozmów. Dostęp do usług, produktów, firm i informacji jest dziś na poziomie nieporównywalnym z żadnym okresem w dziejach ludzkości. Okazuje się jednak, że niektóre grupy społeczne dotknięte są wykluczeniem w zakresie informatyzacji i cyfryzacji. To, co dla nas, osób zdrowych i aktywnych jest banalne i oczywiste, dla osób chorych czy niepełnosprawnych jest niedostępne. Dla osoby niesłyszącej czy niedosłyszącej ograniczone lub całkowicie niedostępne jest korzystanie z radia, telewizji czy... telefonu.

Dobra strona technologii

Postęp technologiczny od lat posiada grono zagorzałych przeciwników. Słyszy się zarzuty, iż informatyzacja zastępuje nam rzeczywistość, prawdziwe kontakty międzyludzkie i obcowanie z prawdziwą, żywą sztuką. Czy jednak technologia ratująca życie to coś złego? Czy system, dzięki któremu osoba niesłysząca lub niedosłysząca może SMS-em zgłosić straży pożarnej informację o zagrożeniu, to coś złego?

Obok, a nie zamiast

We wszystkich publikacjach, dotyczących ciekawych form wykorzystania nowych technologii, wiernie kibicuję tym wdrożeniom, które pomagają, ratują życie, poprawiają komfort osób zdrowych, chorych, młodszych, starszych. Trzymamy kciuki za wszystkie rozwiązania, które służą ludziom.

Opolskim strażakom z całego serca gratuluję rozwiązania, dzięki któremu osoby niesłyszące mogą czuć się odrobinę bezpieczniej, odrobinę „bardziej u siebie” wśród nas, osób słyszących.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.