Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10334 miejsce

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstała szkoła im. Miry Kubasińskiej

Z ogromną pompą zainaugurowano w środę, 4 kwietnia 2012 roku, działalność Niepublicznej Świętokrzyskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II stopnia im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przy okazji odbył się niezwykle interesujący koncert.

Na scenie "Mr. Pollack". / Fot. Krzysztof KrzakScenografia towarzysząca otwarciu szkoły była może nazbyt patetyczna, ale patronka szkoły, pochodząca z Ostrowca Świętokrzyskiego niezapomniana solistka zespołu "Breakout", Mira Kubasińska, która miała także ogromne poczucie humoru, z pewnością wybaczyłaby autorowi dekoracji tę zbędną megalomanię. Z drugiej jednak strony, obecny na widowni syn Kubasińskiej z jej drugiego związku, Konrad Koczyk i inni członkowie rodziny, musieli odczuwać dumę widząc portret swej matki i krewnej na tle flagi biało - czerwonej. Powagi otwarciu szkoły muzycznej im. Miry Kubasińskiej dodawała też obecność ostrowieckich posłów PSL i PiS, Jarosława Górczyńskiego i Jarosława Rusieckiego oraz Starosty Ostrowieckiego, Zdzisława Kałamagi. Generalnie przyznać trzeba, iż miasto dba o pamięć swej słynnej rodaczki: od 6 lat odbywa się tu festiwal jej imienia "Wielki Ogień", jest ulica Miry Kubasińskiej, może jej imię otrzyma też miejski amfiteatr, a teraz Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu...

Część przyszłej kadry szkoły im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakDobrym duchem tej nowej szkoły muzycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim jest Zdzisław Staniszewski, który zadbał, by uczyli w niej solidnie przygotowane do zawodu muzyka i nauczyciela osoby, mogące się poszczycić sukcesami w swej pracy zawodowej. Dlatego tez na liście pedagogów szkoły im. Miry Kubasińskiej możemy znaleźć nazwiska Marcina Maziarza (gra w zespole Ziyo), Łukasza Malinowskiego (towarzyszy muzycznie Ani Wyszkoni), Marcina Dyjaka, mistrza harmonijki ustnej (grał w ubiegłym roku na "Wielkim Ogniu"), Michała Kołodziejskiego (saksofon, klarnet, flet), Andrzeja Chochoła (gitara) i wielu innych, którymi kierował będzie Dariusz Jurkowski (gitara basowa) jako dyrektor szkoły. Specjalne warsztaty obiecał poprowadzić światowego formatu jazzman, rodem z Ostrowca Świętokrzyskiego, Włodek Pawlik, również był obecny na inauguracji działalności szkoły, która właściwą działalność rozpocznie we wrześniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zapraszam do Ostrowca Świętokrzyskiego na VI Festiwal Bluesowo - Rockowy im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w dniach 13 - 14 lipca 2012 r. Uczestnicy Konkursu już mogą się zgłaszać. Szczegóły:
http://mck.ostrowiec.pl/component/content/article/74-banery-/270-wielki-ogie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mira była jest i będzie http://www.youtube.com/watch?v=67UHhR3nB1k&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.