Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2640 miejsce

W Ostrowcu Świętokrzyskim też nie chcą likwidacji gimnazjów

Zapoczątkowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego akcja "NIE likwidujcie naszego gimnazjum!" zatacza coraz szersze kręgi. W piątek, 4 listopada 2016 r., banery z tym hasłem zawisły też na frontonach gimnazjów w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Akcja 'NIE likwidujcie naszego gimnazjum!' w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakPrzypomnijmy: w piątkowy poranek, 28 października, sześćdziesiąt samodzielnych gimnazjów w Warszawie (m.in. Gimnazjum nr 10 przy ulicy Limanowskiego 9) powiesiło na swoich budynkach baner z hasłem "Nie likwidujcie naszego gimnazjum!". W ten sposób rozpoczęła się ogólnopolska akcja Związku Nauczycielstwa Polskiego, której celem jest wyrażenie sprzeciwu społeczności tych szkół wobec planów likwidacji gimnazjów, co jest zasadniczą częścią planowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości reformy oświaty. Akcję wspiera koalicja "NIE dla chaosu w szkole" stworzona przez rodziców zaprzyjaźnionych stołecznych szkół gimnazjalnych. To ta nieformalna grupa zwołała pikietę niezadowolonych z planowanej reformy rodziców, którzy przyszli pod stołeczne Gimnazjum nr 10 z transparentami, na których widniały takie hasła, jak: "Stop kumulacji roczników", "Chaos w szkole to chaos w głowach naszych dzieci", "Rodzice na ulice", "Stop reformie pisanej na kolanie". - Doceniamy zaangażowanie rodziców. Dlatego jesteśmy tutaj z nimi, wspieramy ich i kibicujemy im jako ZNP i koalicja "NIE dla chaosu w szkole" - mówił wtedy Sławomir Broniarz, prezes ZNP.Akcja 'NIE likwidujcie naszego gimnazjum!' w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak

Do akcji protestu przeciwko zamiarom likwidacji gimnazjów włączają się kolejne miasta: Rybnik, Katowice, Sosnowiec, Opole i Radom. Od poniedziałku, 7 listopada br., oficjalnie do akcji włącza się Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pierwsze banery pojawiły się na budynkach gimnazjalnych już w piątek. – Nasz oddział liczy 581 członków – mówi Prezes Oddziału ZNP w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ewa Malec. - Jesteśmy dużą grupą reprezentującą pracowników ostrowieckiej oświaty. Jednocześnie pani prezes dodaje, że akcja ta nie powinna być utożsamiana z likwidacją szkół przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski, ale przejawem włączenia się ostrowieckiego środowiska oświatowego w ogólnopolską akcję przeciwko zamiarom likwidacji gimnazjów. 19 listopada stuosobowa grupa nauczycieli (głównie członków ZNP) z Ostrowca Świętokrzyskiego weźmie udział w manifestacji zorganizowanej w Warszawie przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Chaos w szkole to chaos w głowach naszych dzieci" - prawda...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.