Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

259 miejsce

W Ostrowcu Świętokrzyskim uczczą rocznicę Powstania Warszawskiego

Przypadająca w tym roku 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego zostanie uroczyście uczczona w Ostrowcu Świętokrzyskim. Postarali się o to Ostrowieccy Patrioci i miejscowi weterani Armii Krajowej.

Ostrowieccy Patrioci zapraszają na obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. / Fot. Facebook Ostrowieckich PatriotówStowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci nie po raz pierwszy jest organizatorem uroczystości upamiętniających waleczny zryw powstańców z 1 sierpnia 1944 roku. "Nasze działanie ma na celu promowanie nowoczesnego patriotyzmu, poprzez upowszechnianie wśród młodego pokolenia pamięci o ważnych dla Polski wydarzeniach. Poprzez działalność społeczną skierowaną do potrzebujących promujemy postawy patriotyczne, staramy się przywracać tożsamość narodową w młodym społeczeństwie" - piszą na swojej stronie internetowej członkowie ostrowieckiego stowarzyszenia. I zapraszają już w sobotę, 29 lipca 2017 roku na Rynek w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie w godzinach 10 - 14 będzie można oddać krew dla chorych i potrzebujących w ramach akcji "Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego". Z powodu awarii specjalnego autobusu zbiórka krwi, organizowana przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, odbywać się będzie w lokalu grupy KAVARITO (Rynek 10). Dla osób, które oddadzą krew w ramach akcji "Przelej Krew w Rocznicę Powstania Warszawskiego" przewidziane są upominki i biało - czerwone opaski na ramię, w których 1 sierpnia o 16.30 będzie można przyjść na Rynek, gdzie stworzony zostanie żywy znak Polski Walczącej.Program obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. / Fot. materiał prasowy

1 sierpnia w rocznicę Godziny W. (o 17.00) w mieście rozlegnie się syrena alarmowa. A o 17.45 przy Kolegiacie pod wezwaniem św. Michała Archanioła zbiorą się poczty sztandarowe. Kwadrans później mszą w intencji poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim rozpoczną się uroczystości 73. rocznicy wybuchu bohaterskiego zrywu warszawiaków zorganizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - Koło im. Ponurego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Następnie, około godziny 19, uczestnicy rocznicowych uroczystości złożą kwiaty pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej. Od 1 sierpnia przez 63 dni w Kolegiacie pw. św. Michała będzie można zobaczyć wystawę ilustrującą czyn zbrojny AK i życie mieszkańców Warszawy w okresie powstania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.