Facebook Google+ Twitter

W Ostrowcu Świętokrzyskim znów zapłonie wielki ogień

W dniach 9-11 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się IV Festiwal Bluesowo - Rockowy im. Miry Kubasińskiej. Jego organizatorem jest lokalne Miejskie Centrum Kultury.

Patronka festiwalu, Mira Kubasińska, urodziła się w pobliskim Bodzechowie, ale w Ostrowcu Świętokrzyskim mieszkała, chodziła do szkoły, a przede wszystkim doskonaliła swój talent wokalny w Zespole Pieśni i Tańca w Zakładowym Domu Kultury (dziś uliczka, którą biegała na próby nosi jej imię). Z tym zespołem właśnie koncertowała w Rzeszowie i tam usłyszał ją Tadeusz Nalepa i zaprosił do zespołu "Breakout". Tak rozpoczęła się wielka kariera piosenkarska Miry Kubasińskiej, której od pięciu lat nie ma już wśród nas.

Ale pozostały jej nagrania, płyty i niezapomniane przeboje. Niezapomniane również dzięki ostrowieckiemu festiwalowi, bowiem jednym z warunków uczestnictwa w nim jest przedstawienie przez uczestników interpretacji wybranej piosenki z repertuaru Miry.

W ubiegłym roku nagrodę w tej kategorii wyśpiewał Ubiegłoroczny laureat, zespół "Red Bridge" wystąpi w koncercie inaugurującym tegoroczna imprezę. / Fot. Krzysztof Krzakzespół "Red Bridge" z Czerwonego Mostu koło Końskich. W tym roku zespół ten zaprezentuje się ponownie podczas otwierającego festiwal koncertu laureatów, obok takich zespołów, jak "S.N.O.W.", "Londyn" i "Graf Hotel". Gwiazdą pierwszego dnia Wielkiego Ognia będzie zespół "Cree" założony przez Sebastiana Riedla, syna Ryszarda (który, zresztą, podsunął synowi pomysł na nazwę grupy) i Sylwestra Kramka.

Kolejny dzień festiwalu im. Miry Kubasińskiej to zmagania konkursowe młodych wykonawców. Na scenie zaprezentuje się 15 "podmiotów wykonawczych": Absyntia, Acustic, Alchemia Blues Rock Jam Band, Amnezja, Black Dogs, Cinemon, Droga Ewakuacyjna, Jackknife, KFM, Marcin Dyjak & Krzysztof Pietras, Panteon, Perhellium, Purpure Drape, The Fault i Wolna Sobota. A oceniać ich będzie jury w składzie: Ewa Uryga, Włodzimierz Kiniorski i Piotr Nalepa. Wieczorem, w Klubie Muzycznym Perspektywy swój recital zaprezentuje Magda Piskorczyk, która nagrywała niegdyś z Michałem Urbaniakiem.Plakat z terminarzem koncertów IV Festiwalu "Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. www.mck.ostrowiec.pl

Ostatni dzień IV Festiwalu Bluesowo - Rockowego im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim to tradycyjny koncert laureatów i występ kolejnej gwiazdy - zespołu "Coma".

Dodajmy, że tradycyjnie już podczas festiwalu odbywać się będą warsztaty dla wokalistów i instrumentalistów prowadzone przez doświadczonych muzyków: Ewę Urygę (wokal), Grzegorza Kapołkę (gitara), Darka Ziółka (bass) i Grzegorza Poliszaka (perkusja).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5* zapowiada się ciekawa impreza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.