Facebook Google+ Twitter

W Ostrowcu Świętokrzyskim zrealizują Budżet Obywatelski

Po raz pierwszy mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego będą mogli zadecydować, jakie zadania powinny być zrealizowane w ich mieście. Taką szansę daje im Budżet Obywatelski.

Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakPilotażowy Budżet Obywatelski Ostrowca Świętokrzyskiego wynosi 150 tysięcy złotych, z czego 100 tys. zł ma być przeznaczona na zadania inwestycyjne i remontowe, a z pozostałej kwoty realizowane będą zadania z dziedziny kultury. Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński przyznaje, że niektórym ta kwota może wydawać się niezbyt imponująca, ale zapewnia, że jeśli ta inicjatywa spotka się z aprobatą i zainteresowaniem mieszkańców, w przyszłorocznym budżecie na propozycje ostrowczan może zostać przeznaczona większa suma. Zgłaszane projekty mogą obejmować swoim zasięgiem zarówno całe miasto, jak i jego części (osiedle, ulica) i dotyczyć zadań, które leżą w kompetencjach gminy (m.in. budowa i remont dróg, zakładanie placów zabaw, edukacja publiczna, ochrona zdrowia); w zakresie kultury można zorganizować koncert, wystawę lub inne wydarzenie kulturalne. Projekty muszą dotyczyć zadań, które będą mogły zostać zrealizowane w ciągu roku.

Nabór wniosków z zadaniami, które miałyby być zrealizowane w ciągu najbliższego roku z Budżetu Obywatelskiego przyjmowane są do końca lipca br. w Urzędzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego na specjalnych formularzach, które są do pobrania na stronie internetowej UM lub w siedzibach rad osiedlowych. Każdy wniosek powinien być poparty przez minimum 20 mieszkańców. Każdy mieszkaniec (także małoletni z dołączonym oświadczeniem opiekuna prawnego) może składać dowolną ilość propozycji zadań. Wypełnione wnioski można dostarczyć do UM osobiście, przesłać pocztą lub internetowo.
Do 10 sierpnia zostanie opublikowana lista wniosków, które następnie (do końca sierpnia br.) zostaną zweryfikowane pod względem formalnym i pod względem faktycznych możliwości ich realizacji. Pozytywnie zweryfikowane wnioski zostaną poddane głosowaniu przez ogół mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Głosowanie odbędzie się w formie bezpośredniej poprzez złożenie (przy jednym wybranym zadaniu!) podpisu przez pełnoletnich mieszkańców na listach konsultacyjnych. Listy konsultacyjne będą wyłożone w punktach konsultacyjnych - miejscach podanych do publicznej wiadomości przez Prezydenta Miasta – w terminie od 8 do 15 września 2015 roku. Wyniki głosowania zostaną podane do publicznej wiadomości przez Prezydenta Miasta w terminie do 21 września 2015 roku. Tymczasem Prezydent Jarosław Górczyński w specjalnie wydanej ulotce zwraca się do mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego: "Liczę na wiele rozwiązań i ciekawych inicjatyw. Raz jeszcze zachęcam do składania wniosków, bo naprawdę warto!"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.