Facebook Google+ Twitter

W Ostrowie Wielkopolskim postaje Park Przyrody

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-22 11:47

Trasy linowe, kładki, mosty, przejścia po wiszących kłodach - tak będzie wyglądał pierwszy w południowej Wielkopolsce Park Przygody. Powstaje nad zalewem Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim.

W pierwszej kolejności w Parku Przygody powstaną zawieszone na drzewach trasy linowe o długości prawie pół kilometra. Trasy te będą miały różny stopień trudności. Najmłodsi będą mieli do pokonania 10 przeszkód, między innymi kładki, przejścia po wiszących kłodach, a także skok na linie typu tarzan.

Z Parku Przygód"będzie mogło korzystać jednocześnie kilkadziesiąt osób. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą specjalnie przeszkoleni instruktorzy. Miłośnicy tego typu atrakcji będą zaopatrzeni w specjalny sprzęt alpinistyczny.

Dzięki Parkowi Przygody - położone na skraju miasta Piaski Szczygliczka staną się idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku - mówi prezydent Ostrowa Radosław Torzyński.

Z pierwszych atrakcji Parku Przygody będzie można w pełni korzystać od połowy czerwca. Inwestycja powstaje ze środków Miejskiego Zakładu Zieleni, który jest właścicielem obiektu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.