Facebook Google+ Twitter

W Pacanowie kozy kują...

18 marca w Kielcach podpisano umowę, która przyczyni się do powstania Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Unia Europejska przekaże na inwestycję ponad milion złotych, a lokalny samorząd wyłoży ponad 300 tys. zł.

Inauguracja centrum odbędzie się w październiku. Kompleks ma składać się z amfiteatru, muzeum, kina, biblioteki oraz kuźni rodem z komiksu autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mieczysława Walentynowicza z kowalami podkuwającymi kozy. W pobliżu będzie znajdował się ogród oraz pracownie-warsztaty.

Wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa poświęcona literaturze dziecięcej oraz rozpocznie się kampania promująca centrum im. Koziołka Matołka.

Otwarcie Europejskiego Centrum Bajki połączone zostanie ze zjazdem postaci bajkowych z całej Europy. W grudniu dzieci zaproszone zostaną na Mikołajki połączone z targami literatury dziecięcej. Ostatnią imprezą roku będzie Festiwal Kultury Dziecięcej połączony z konkursem Podróże Koziołka Matołka w dziedzinie "widowisko sceniczne" oraz "komiks".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

http://busko.net.pl/wiadomosci/news.php?id=5260

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.