Facebook Google+ Twitter

W Pakistanie nie będzie już tak słodko

Przeciętny mieszkaniec tego kraju zjada rocznie około 25 kilogramów cukru. Pakistański premier Jusuf Raza Gilani chce przekonać rodaków, by ograniczyli spożycie tego słodkiego produktu.

 / Fot. AKPAPrzykładem ma służyć on sam. Swojemu osobistemu kucharzowi wydał polecenie, by ten nie przygotowywał słodkich potraw. Ma to pokazać Pakistańczykom, że można jeść zdrowo, nie używając cukru. Nie chodzi w tym wypadku tylko ich zdrowie (cukier ma zły wpływ na równowagę kwasowo-zasadową organizmu, drażni żołądek i jelita, powoduje spowolnienie trawienia, sprawia również że szybciej czujemy się zmęczeni). Chodzi przede wszystkim o względy ekonomiczne.

Ceny cukru wciąż rosną na światowych rynkach, a Pakistan jest jego największym na świecie importerem - kraj nie produkuje tej słodkiej substancji u siebie. Premier martwi się o portfele obywateli swojego kraju. Wydatki na cukier rosną zwłaszcza w okresie ramadanu, kiedy to Pakistańczycy spożywają mnóstwo słodkich potraw.

Czy zachęcanie w ten sposób do zmiany diety okaże się skuteczne? W przypadku uwielbiających słodkości Pakistańczyków o sukces może być trudno.

źródło:
TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.